[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 73

Dodano: 07 Maj 2021
29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W czasie drugiej wojny światowej z rąk okupantów – niemieckiego i sowieckiego, zginęło blisko trzy tysiące polskich duchownych, co stanowiło 20 proc. przedwojennego duchowieństwa.

Dodano: 28 Kwiecień 2021
Wielkanoc 2021

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Niech te Święta będą pełne nadziei i wiary, niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Niech Bóg Wam błogosławi.
Duszpasterze.

Dodano: 04 Kwiecień 2021
Tekst poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu, przewodniczący ceremonii mówi:
Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:
Amen.

Dodano: 03 Kwiecień 2021
Wigilia Paschalna

Obchodzimy dziś Wielką Sobotę - dzień ciszy i oczekiwania. Wieczorem celebrowana jest Liturgia Wigilii Paschalnej. W Kolegiacie rozpoczynamy o godz. 19.oo Łączcie się z nami także przez You Tuba.

Dodano: 03 Kwiecień 2021
Wielki Piątek

Wielki Piątek - dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej w naszej Kolegiacie o godz. 19.oo

Dodano: 02 Kwiecień 2021
Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz Kapłaństwa. To także szczególny dzień dla kapłanów. Nabożeństwo w naszej Kolegiacie o godz. 19.oo

Dodano: 01 Kwiecień 2021
Intencje Mszy św. na bieżący tydzień
29.03- 04.04.2021r.
Dodano: 20 Marzec 2021
Rekolekcje wielkopostne 2021

Rekolekcje wielkopostne!!!

W niedzielę w Kolegiacie rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Łukasz Pawluk, prawnik, wychowawca. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania czasu rekolekcji, by możliwie najlepiej je przeżyć.

Program:  Msze św.

niedziela - 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo   15.3o (Gorzkie Żale) 18.oo

poniedziałek i wtorek - 6.3o 8.oo 10.oo 12.oo 15.3o 17.oo 18.3o 20.oo  Głosków 16.15

Spowiedź - poniedziałek i wtorek -   6.3o,     8.oo ------ 13.oo    15.oo ------ 20.3o

Dodano: 12 Marzec 2021
Spotkanie z Moniką Kuszyńską

Zapraszamy do naszej Kolegiaty na spotkanie z Moniką Kuszyńską – wokalistką , autorką tekstów, byłą solistkę Varius Manx. Jej świetnie rozwijającą się karierę przerwał w 2006 r. wypadek samochodowy, w wyniku którego musi poruszać się na wózku inwalidzkim.                                                 Dzięki woli walki pokazała, że słabość potrafi być siłą dla innych. Jedyne i wyjątkowe spotkanie w niedzielę, 7 marca, po Mszy o 18.oo
Transmisja on-line na parafialnym You Tubie oraz Facebooku.

Dodano: 02 Marzec 2021

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 73