[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 72

Niedziela Słowa Bożego

Po raz drugi przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy, by nie tylko dziś, ale codziennie sięgać po Pismo św. i "karmić" się Dobrą Nowiną.

Dodano: 24 Styczeń 2021
Komunikat !!!

Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Dodano: 22 Styczeń 2021
Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc.

Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Chorwacji (2021)

Drodzy Diecezjanie!

Dnia 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia br. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi.

Dodano: 15 Styczeń 2021
Polecamy!!!

Polecamy najnowszy numer Echa Katolickiego. Można go nabyć w niedzielę przy kościele.

Dodano: 15 Styczeń 2021
Dekret Biskupa Siedleckiego ws. zawierania sakramentu małżeństwa w piątek

Ze względu na zakaz organizowania przyjęć weselnych z powodu trwającej epidemii koronawirusa i koniecznością przełożenia planowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa na czas późniejszy, kierując się racjami duszpasterskimi i dobrem nupturientów i ich rodzin, niniejszym, jako Biskup Siedlecki wskazuję:

Dodano: 02 Styczeń 2021
Boże Narodzenie 2020

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, nadziei na piękne dni wokół swoich najbliższych i przyjaciół. Niech Dziecię błogosławi naszym Drogim Parafianom i wszystkim Gościom.
Załoga Kolegiaty.

Dodano: 24 Grudzień 2020
Zarządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY w związku ze zbliżającym się okresem bożonarodzeniowym i nowymi obostrzeniami państwowymi na czas pandemii

W związku z sytuacją epidemiczną oraz wprowadzeniem przez władze państwowe w dniach od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 r. dodatkowych obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, niniejszym zarządzam:

Dodano: 19 Grudzień 2020
7-16 grudnia: „Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii”

W dniach 7-16 grudnia przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie będzie odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii.

„Wzywajmy z wiarą wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli, aby wyprosił nam u  Boga ustanie epidemii, która spowodowała cierpienie i śmierć tak wielu osób w Polsce i na świecie. Prośmy go również o zgodę w naszej Ojczyźnie, abyśmy zaczęli na siebie patrzeć z szacunkiem i życzliwością” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Dodano: 07 Grudzień 2020
List pasterski Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na Adwent 2020 r

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Bracia i Siostry!

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa, a zarazem czas przygotowania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Dodano: 29 Listopada 2020
Dodano: 11 Listopada 2020