[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 61

Poświęcenie nnowej remizy -- świetlicy w Niecieplinie

Dodano: 17 Wrzesień 2018
Nowy rok formacyjny Federacji Skautów Europy

W niedzielę 9 września Skauci Europy z rejony Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa rozpoczęli nowy rok formacji od Mszy św. Homilie wygłosił kapelan ks. Mariusz Zaniewicz.

Dodano: 10 Wrzesień 2018
79. rocznica bombardowania Garwolina

8 września przypada 79. rocznica bombardowania Garwolina. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbyły się w piątek 7 września. O godzinie 17:30 w kolegiacie została odprawiona Msza święta, a po niej odbyła się rekonstrukcja historyczna na Skwerku Solidarności. Program przygotowało Radzyńskie Stowarzyszenie Kawaleryjskie z gościnnym udziałem Teatru Rękawiczka, Klubu Seniora w Garwolinie i mieszkańców. Prezentacja została wykonana na kanwie wspomnień mieszkańców, filmu z okresu okupacji niemieckiej oraz wystawa zdjęć Garwolina z czasów II wojny światowej. Organizatorami wydarzenia były władze samorządowe, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal Garwolin.org.

Dodano: 05 Wrzesień 2018
Dożynki 2018

W ostatnią niedzielę sierpnia w naszej parafii odbyły się uroczystości dożynkowe. O godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza św., w czasie której dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony. Przed rozpoczęciem Eucharystii Ks. Prałat Ryszard Andruszczak serdecznie wszystkich powitał i podziękował za trud pracy na roli.  Wszystkim, którzy przygotowali wieńce serdecznie dziękujemy za obecność i kultywowanie pięknej tradycji dożynkowej.

Dodano: 26 Sierpień 2018
Wniebowzięcie NMP i Cud nad Wisłą 1920
OBRAZEK

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny została odprawiona Msza św., w której uczestniczyli nasi parafianie oraz goście. Liczne delegacje i poczty sztandarowe reprezentowały instytucje państwowe, samorządowe i miejskie.

Dodano: 16 Sierpień 2018
Pielgrzymka Podlaska Grupa 7A

"Wędrówką jedną życie jest człowieka...". Piesza Pielgrzymka przypomina nam, że życie ziemskie jest etapem - pięknym etapem posiadającym początek i kres.

Dodano: 12 Sierpień 2018
Obchody Jubileuszu 600 lecia parafii w Garwolinie

Deo gratias! Jubileusz 600 lecia parafii w Garwolinie to wielkie dziękczynienie zaniesione do Pana Boga. Nie da się streścić sześciu wieków historii w kilku zdaniach. Przygotowanie do Uroczystości było naznaczone ogromem pracy całego sztabu ludzi. Kolejny raz mogliśmy doświadczyć, że zgoda buduje. Tylko dzięki dialogowi i współpracy ludzi całość przedsięwzięcia mogła być zrealizowana. Słowa podziękowania należne wszystkim składamy na ręce ks. Prałata Ryszarda Andruszczaka.

Więcej zdjęć z Jubileuszu kliknij niżej:

Instalacja nowych kanoników kapituły garwolińskiej

Msza św. Jubileuszowa

Posadzenie jubileuszowych dębów

Piknik rodzinny

Dodano: 06 Sierpień 2018
Jubileusz 600-lecia Parafii w Garwolinie - relacja video

Dodano: 05 Sierpień 2018
Sobota - Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania
OBRAZEK

Ostatni dzień nowenny to Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania, Wspólnoty, Ruchy i Stowarzyszenia. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i żarliwa modlitwa o wylanie Ducha Świętego stanowiły treść wieczoru. Za czas nowenny składamy dzięki Panu Bogu. Składamy również dzięki za osobę i posługę ks. Mariusza, który nowennie przewodniczył. Ad maiorem Dei gloriam!

Dodano: 04 Sierpień 2018
Jubileusz 600 lecia parafii