[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 66

Festyn przy Kolegiacie w Garwolinie

W niedzielę 11 sierpnia odbył się parafialny piknik rodzinny. Ks. proboszcz Stanisław Szymuś przewidział dla najmłodszych uczestników teatr z Krakowa ze spektaklem Dawid i Goliat w wersji współczesnej. Kolejnym gościem był zespół Full Power Spirit z Białej Podlaskiej. Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak z całym zapasem szlagierów. Występy gości były przeplatane występami miejscowych zespołów: Fale Wilgi, Klubu Seniora i zumbą w wykonaniu kobiet z Kolonii Unin. Podczas pikniku sad parafialny zamienił się w ogródek ze smakowitą kuchnią regionalną. Stało się to za sprawą naszych niezawodnych sołtysów i ich najbliższych współpracowników, którym składamy serdeczne i wielkie podziękowanie.

Dodano: 11 Sierpień 2019
Odpust Przemienienia Pańskiego

Tegoroczny odpust Przemienienia Pańskiego obchodzony był ipsa die. Sumie odpustowej przewodniczył ks. bp ordynariusz Kazimierz Gurda. Podczas Mszy św. odpustowej został włączony do grona kanoników naszej kapituły ks. Zbigniew Daniluk, który przed laty pracował w naszej parafii pełniąc funkcję wikariusza. Uroczysta celebra zakończyła się procesją.

Dodano: 09 Sierpień 2019
Wyjście Pielgrzymki 03.08.2019r.

39 Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszyła z Garwolina dziś rano. Pielgrzymi wzięli udział w porannej Mszy św.  sprawowanej przez księży przewodników i duchowych opiekunów. O godzinie 8.00 3 sierpnia 2019r. ze śpiewem wielbiącym Boga pielgrzymi odprowadzani przez bliskich, rozpoczęli pierwszy etap pielgrzymki. Niech Bóg wspiera pielgrzymów a Matka Najświętsza nich otacza ich swoją opieką.

Zdjęcia z wyjścia grupy 7A i 7B

Dodano: 03 Sierpień 2019
Koncert El Camino

Dodano: 27 Lipiec 2019
Odpust ku czci św. Joachima i Anny

26 lipca 2019r. przeżywaliśmy odpust ku czci św. Joachima i Anny. Sumie odpustowej przewodniczył ks. prałat emeryt Ryszard Andruszczak. Homilię wygłosił ks. Leszek Dąbrowski proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach. Podczas homilii przypominał doniosłą rolę dziadków w przekazywaniu wartości a wśród nich najważniejszej - jaką jest wiara w Pana Jezusa. W dniu święta Joachima i Anny dziadków pana Jezusa i rodziców Najświętszej Marii Panny składamy wszystkim dziadkom i babciom najserdeczniejsze życzenia!

Dodano: 27 Lipiec 2019
Kanoniczne objęcie parafii

Z dniem 1 lipca posługę Proboszcza i Dziekana w naszej Parafii rozpoczął ks. Stanisław Szymuś. Uroczystego aktu przekazania parafii dokonał w imieniu ks. Bpa Ordynariusza ksiądz dziekan dekanatu osieckiego ks. Krzysztof Samsel. Po odczytaniu dekretu ks. Bpa ordynariusza Kazimierza Gurdy, ks. Dziekan Krzysztof Samsel przekazał naszemu proboszczowi klucze do kościoła. Ten symboliczny rytuał połączony był ze słowami: „Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, wśród was będzie sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go otwartym sercem.” Po kanonicznym wprowadzeniu ksiądz Dziekan Stanisław Szymuś został ciepło przywitany przez władze państwowe, samorządowe, miejskie, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież. Wraz z ks. prałatem seniorem Ryszardem Andruszczakiem i ks. dziekanem Krzysztofem Samselem nasz ks. proboszcz odprawił pierwszą Mszę św. w iintencji garwolińskich parafian. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej a Maryja zawsze otaczała go płaszczem swojej opieki.

Dodano: 07 Lipiec 2019
Pożegnanie ks. Prałata Ryszarda Andruszczaka i ks. Grzegorza Gładysza

1. Z dniem 30 czerwca 2019r. skończył posługę Proboszcza w naszej Wspólnocie Parafialnej i przechodzi na emeryturę Ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Ks. Prałat nadal będzie mieszkał w naszej Parafii i posługiwał w miarę sił. Z całego serca dziękujemy za Jego 11 letnią posługę.  Polecajmy Panu Bogu ks. Proboszcza w naszych modlitwach. Niech   Bóg obdarza Go potrzebnymi łaskami i zdrowiem.
  2. Również z dniem 30 czerwca ks. Grzegorz Gładysz kończył posługę wikariusza w naszej parafii. Z całego serca dziękujemy ks. Grzegorzowi za 6 lat pracy w naszej parafii. Niech Bóg hojnie Mu błogosławi i dodaje sił do pełnienia nowych zadań i obowiązków.

Dodano: 01 Lipiec 2019
Boże Ciało 2019

W czwartek 20 czerwca celebrowaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie przeszliśmy w uroczystej eucharystycznej procesji ulicami naszego miasta. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Eucharystii i prosiliśmy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest obecny wśród nas. Skłądamy serdeczne podziękowanie za piękne ołtarze przygotowane przez Wspólnotę Neokatechumenalną, Strażaków, Harcerzy i Rzemieślników.

Zdjęcia z procesji Bożego Ciała

Dodano: 23 Czerwiec 2019
Jubileusz 46 lecia kapłaństwa

46 lat temu ks. prałat Ryszard Andruszczak przyjął święcenia kapłańskie. Wraz z kapłanami z roku święceń odprawił Mszę św. dziękczynną za długie lata posługi Kościołowi. Wszystkim księżom jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej.

Dodano: 09 Czerwiec 2019
Koncert Marcina Stycznia

W niedzielę odbył się koncert Marcina Stycznia. Koncert ku upamiętnieniu pierwszej wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II do Ojczyzny, przepełniony był piękną muzyką i głębokimi tekstami.

Dodano: 27 Maj 2019

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 66