[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 63

Czuwanie przy rekwiach św. Stanisława Kostki
OBRAZEK

W niedzielę 17 lutego odbyło się w naszej parafii spotkanie rejonowe młodzieży. Spotkanie modlitewne rozpoczęliśmy Mszą św. ku czci patrona młodzieży św. Stanisława Kostki, koncelebrowaną przez kapłanów z dekanatu i rejonu. Po Liturgii rozpoczęło się świadectwo Michała - uczestnika ŚDM w Panamie. Jezus w Panamie i w Garwolinie jest ten sam. Przed Nim jako Królem Pokoju i Jedności odbyła się adoracja prowadzona przez młodzież KLO.  Mogliśmy włączać się w śpiew uwielbienia, posłuchać życiorysu patrona i pomodlić się w ciszy Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wszyscy uczestnicy mieli okazję ucałowania relikwii św. Stanisława. Dziękujemy młodzieży na ręce prefekta ks. Artura i ks. Krzysztofa za przygotowanie i poprowadzenie spotkania.

zdjęcia z Mszy św. i czuwania

Dodano: 18 Luty 2019
Wielki Koncert Kolęd
OBRAZEK

w niedzielę 6 stycznia 2019r. o godzinie 19.00 w naszej kolegiacie odbył się koncert kolęd. Wystąpiła schola dziecięca z naszej parafii, schola dziecięca z parafii MB Częstochowskiej, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych- wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie, chór I LO im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie, chór parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach – Jeziorach, chór Miasta Garwolina, Orkiestra z Trąbek i Teatr Rękawiczka. Serdecznie dziękujemy oraganizatorom i uczestnikom za piękne wspólne kolędowanie!

zdjęcia z koncertu

Dodano: 08 Styczeń 2019
Orszak Trzech Króli

Dodano: 07 Styczeń 2019
Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej OSP w Garwolinie
OBRAZEK

Tradycyjnie w Niedzielę Św. Rodziny w naszej kolegiacie Liturgię Mszy św. ubogaciła oprawa muzyczna orkiestry dętej OSP z Garwolina. Na chwałę Boga Wszechmocnego popłynęła w niebo modlitwa uwielbienia Boga, zanoszona słowami i muzyką. Dziękujemy orkiestrze na ręce pana Dyrygenta za piękne wykonania tradycyjnych polskich kolęd, które corocznie ubogacają Mszę św. i dają ludziom możliwość chwalenia Pana Boga śpiewem i muzyką podczas koncertu.

zdjęcia z koncertu kliknij

Dodano: 30 Grudzień 2018
Pielgrzymka do Włoch

Nasza parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z diecezjalnym Dziełem Biblijnym serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch podczas majowego długiego weekendu w dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r.  Z racji dziękczynienia za Jubileusz 600-lecia naszej parafii chcemy odwiedzić najważniejsze włoskie sanktuaria i warte zobaczenia miasta, takie jak: Wenecja, Rzym i Watykan z mszą przy grobie św. JanaPawła II, Asyż ze św. Franciszkiem, San Giovanni Rotondo ze św. ojcem Pio, Neapol ze znanym ojcem Dolindo, Lanciano z miejscem cudu eucharystycznego, maryjne Loreto oraz Padwę ze św. Antonim i Tarvisio. Informacje znajdziemy w zakrystii, na naszej stronie parafialnej oraz na stronie arkapielgrzymki.pl. Zachęcamy do udziału w tej dziękczynnej jubileuszowej pielgrzymce.

Link:   https://arkapielgrzymki.pl/pielgrzymka-do-wloch-maj-2019/

Dodano: 30 Grudzień 2018
Jubileusze małżeńskie

W uroczystość Bożego Narodzenia świętujemy jubileusze małżeństw. Tegorocznym jubilatom składamy serdeczne podziękowanie za  świadectwo wierności obietnicy składanej przed ludźmi i przed Bogiem. Jubilatom oraz ich rodzinom życzymy siły, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Dodano: 25 Grudzień 2018
Pasterka 2018

W rodzinne święta Bożego Narodzenia zebraliśmy się w naszej kolegiacie, by dziękować Bogu za dar Jego Syna. Przed Pasterką, o godz. 23.30 odprawiona została uroczyście Godzina Czytań, której przewodniczył dk. Grzegorz. O północy w procesji została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i złożona w naszej parafialnej stajence. Uroczystą Eucharystią zwaną Pasterką rozpoczęliśmy obchody Świąt Bożego Narodzenia.  Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Proboszcz parafii Ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi, dziękowaliśmy Bogu za wielki cud miłości, jakim jest tajemnica Wcielenia. Śpiew w czasie pasterki animował chór parafialny i schola młodzieżowa. Na zakończenie liturgicznego spotkania ks. Proboszcz złożył wszystkim Parafianom i Gościom życzenia. Dopełnieniem życzeń był gest łamania się opłatkiem z wiernymi.

Dodano: 25 Grudzień 2018
Roraty 2018

Ostatnie roraty w adwencie 2018r. "Nawiedzi nas z wysoka wschodzące Słońce, by oświecić tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju".

Dodano: 22 Grudzień 2018
Pielgrzymka

Link:   https://arkapielgrzymki.pl/pielgrzymka-do-wloch-maj-2019/

Dodano: 05 Grudzień 2018