<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 74

Komunikat !!!

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane, zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią.

Dodano: 21 Czerwiec 2021
Boże Ciało

W czwartek Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele - 6.3o 8.oo 10.oo i 18.oo, w Głoskowie o godz. 8.oo. Uroczysta procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.oo. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy: Wspólnotę Neokatechumenalną, strażaków, harcerzy i rzemieślników.
Ze względu na obostrzenia prosimy o nakładanie maseczek oraz zachowywanie dystansu.

Dodano: 02 Czerwiec 2021
Program poświęceń mieszkań i domów

Program poświęceń mieszkań i domów...

25.05. Wtorek

9.00 - Kol. Unin,  ul. Senatorska bl. 1 i 5

11.00 – Senatorska bl.38 i 40

15.30 -  Osiedle Cichy Zakątek A, B, C, D, E, F

Dodano: 23 Maj 2021
Dodano: 07 Maj 2021
29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W czasie drugiej wojny światowej z rąk okupantów – niemieckiego i sowieckiego, zginęło blisko trzy tysiące polskich duchownych, co stanowiło 20 proc. przedwojennego duchowieństwa.

Dodano: 28 Kwiecień 2021
Wielkanoc 2021

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Niech te Święta będą pełne nadziei i wiary, niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Niech Bóg Wam błogosławi.
Duszpasterze.

Dodano: 04 Kwiecień 2021
Tekst poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu, przewodniczący ceremonii mówi:
Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:
Amen.

Dodano: 03 Kwiecień 2021
Wigilia Paschalna

Obchodzimy dziś Wielką Sobotę - dzień ciszy i oczekiwania. Wieczorem celebrowana jest Liturgia Wigilii Paschalnej. W Kolegiacie rozpoczynamy o godz. 19.oo Łączcie się z nami także przez You Tuba.

Dodano: 03 Kwiecień 2021
Wielki Piątek

Wielki Piątek - dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej w naszej Kolegiacie o godz. 19.oo

Dodano: 02 Kwiecień 2021