Aktualności

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 92

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego
W najbliższy piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców na Eucharystię, aby podziękować Bogu za łaski otrzymane w minionym roku. Msza św. o godz. 8.00 z udziałem uczniów ZS nr 1, a o godz. 9.00 Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i KLO im. C.K. Norwida. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu na każdej Mszy św. (w Głoskowie Msza św. w czwartek o godz. 12.00).
Dodano: 19 Czerwiec 2018
11 Niedziela Zwykła
  1. Dzisiaj o godzinie 19.00 odpust ku czci św. Antoniego w kaplicy na cmentarzu. Zapraszamy!
Dodano: 17 Czerwiec 2018
10 Niedziela Zwykła
  1. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnejo godzinie 19.00 w auli KLO. Prosimy o przybycie wszystkich.
Dodano: 11 Czerwiec 2018
Podsumowanie wizytacji kanonicznej dekanatu garwolińskiego

We wtorek 5 czerwca w obecności księdza bpa. Piotra Sawczuka zostały wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mieliśmy okazję oddać cześć kapłanowi- męczennikowi, który od Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego czerpał siłę, by mężnie stawać w obronie ludzi i Prawdy. Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa, zgromadziła wokół ołtarza kapłanów miejscowych oraz księży obchodzących swój jubileusz 10 lecia święceń kapłańskich. Do zgromadzonych wiernych i kapłanów ks. Biskup wygłosił homilię, w której podkreślił odwagę i poświęcenie bł. Kapłana. Po skończonej Mszy św. odbyła się procesja Eucharystyczna i oddanie czci relikwii przez ucałowanie.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 06 Czerwiec 2018
9 Niedziela Zwykła
  1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
Dodano: 03 Czerwiec 2018
Prcesja w Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Pańskiej nazywana Uroczystością Bożego Ciała, to publiczne wyznanie wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Procesja ulicami miasta jest manifestacją wiary i dziękczynieniem za obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.

Zdjęcia z procesji można zobaczyć tu

Dodano: 31 Maj 2018
Niedziela Najświętszej Trójcy
  1. Poświęcenia pól w naszej parafii:     Dzisiaj: (godz.14.00): Niecieplin, Kol. Unin  
Dodano: 28 Maj 2018
Koncert Jubileuszowy

10 rocznica powstania chóru miasta Garwolin została spointowana uroczystym koncertem. Garwoliński chór pod batutą pana Radosława Mitury wykonał Mszę Franciszka Schuberta G – dur. Piękne wykonanie odbyło się przy współudziale znamienitych gości z Filharmonii Narodowej: sopran Justyna Jedynak-Obłoza, tenor Sergio Bettas i bas Przemysław Żywczok. Orkiestrę stanowili uczniowie i profesorowie Szkoły Muzycznej II stopnia z Siedlec pod kierunkiem ks. profesora Michała Szulika. Koncert Chóru Miasta Garwolina poprzedził występ Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie Villanella pod kierownictwem Marty Zdrajkowskiej. Po koncercie i podziękowaniach odbyło się spotkanie przy okolicznościowym torcie.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 28 Maj 2018
I Komunia św. uczniów klas III

W sobotę 26 maja dzieci z klas trzecich przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii św. Kolejny sakrament wprowadzający je w życie chrześcijańskie staje się więzią jeszcze mocniej łączącą dzieci z Panem Jezusem i Kościołem. Serdeczne podziękowanie składamy na ręce ks. Prałata Ryszarda Andruszczaka Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom, Katechetom i ks. Grzegorzowi, który czuwał nad rocznym przygotowaniem.

Więcej zdjęć z I Komunii kliknij tu

Dodano: 28 Maj 2018
Polska tańczy dla Jana Pawła II

Fishmob – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II. Do ogólnopolskiej akcji przyłączył się również Garwolin. Przed kolegiatą młodzież z KSMu i Niekanapowi poprowadzili taniec przy muzyce Lednickiej i nagraniach przemówień św. Jana Pawła II. Dziękujemy młodzieży za pomysł i przeprowadzenie tańca integracyjnego.

 

Dodano: 27 Maj 2018

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 92

Odwiedzin: 96755