<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 92

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1)    Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś uzyskać łaskę odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

Dodano: 20 Maj 2018
ministranci na rajdzie rowerowym w Górkach
Dodano: 18 Maj 2018
Kandydaci do Bierzmowania, Uczniowie klas VII i klas II gimnazjum należący do naszej parafii!

Rozpoczęliśmy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Warunkiem przyjęcia do grona kandydatów jest złożenie deklaracji do końca maja i odebranie indeksu w zakrystii.

W miesiącu maju należy przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć w nabożeństwie majowym przynajmniej  4 razy.

Do końca maja przypominamy sobie pacierz i nabożeństwa. Wiadomości potrzebne do zgłębienia tej wiedzy, znajdziecie na naszej stronie w zakładce BIERZMOWANIE. Na dole strony trzeba pobrać: Katechizm dla kandydatów do bierzmowania - „W oczekiwaniu na Ducha Świętego”.

Dodano: 17 Maj 2018
7 Niedziela Wielkanocna

1)    Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Święto I Pułku Strzelców Konnych

Zdjęcia ze święta I Pułku Strzelców Konnych

kliknij

Figura Matki Bożej Fatimskiej

13 maja 2018 roku o godzinie 12.00 przybyła do naszej parafii figura Matki Bożej Fatimskiej, poświęcona w Fatimie w miejscu pierwszego objawienia Matki Bożej dzieciom. Figura w tym roku będzie zawieziona do Tobolska na Syberii i tam zostanie, by ochraniać mieszkających tam Polaków - wysiedleńców. Po uroczystym wniesieniu figury do kościoła w asyście mężczyzn i kapłanów, figura została postawiona w centralnym miejscu kościoła – przed ołtarzem. Po zakończonej Mszy św. była możliwość trwania przed figurą i modlitwy prywatnej. O godzinie 14.15 rozpoczęliśmy nabożeństwo fatimskie. W procesji wokół kościoła z różańcem w ręku modliliśmy wypraszając przez wstawiennictwo Matki Bożej łaski potrzebne rodzinom naszej parafii. O godzinie 15.00 ks. Prałat Ryszard Andruszczak proboszcz parafii podziękował w imieniu wszystkich Matce Bożej za opiekę i obecność. Podziękował również wszystkim uczestnikom nabożeństwa. Po serdecznym pożegnaniu figury Matki Bożej Fatimskiej, została Ona przetransportowana do Świdnika w asyście motocyklistów, by stamtąd samolotem polecieć do Tobolska.

Zdjęcia kliknij tu

Bierzmowanie 2019

Kandydaci do Bierzmowania, Uczniowie klas VII należący do naszej parafii!

W najbliższą niedzielę 13 maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem przygotowania i przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania w roku 2019. Rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 8.00. po Mszy spotkanie Rodziców i Kandydatów.

Dodano: 11 Maj 2018
Liga Ministrancka

Ministranci z naszej parafii 24.04.2018 w ramach Ligi Ministranckiej pokonali drużynę z Sobień Jezior 7:2. Gratulujemy!

Więcej zdjęć w linku

kliknij tu

6 Niedziela Wielkanocna

1)    Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godzinie 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

Liturgiczne wspomnienie św. Floriana

W liturgiczne wspomnienie św. Floriana został przeprowadzony apel za zmarłych strażaków. Wymienieni z nazwiska i imienia zmarli strażacy zostali przywołani na apel, by oddać cześć ich pamięci. Prepozyt naszej kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak odprawił Mszę św. dziękczynno-błagalną, by dobry Bóg błogosławił strażakom w ich pięknej i odpowiedzialnej pracy. Miłosierdziu Bożemu zostali poleceni zmarli druhowie. Msza św. została odprawiona w naszej kolegiacie przy udziale władz miejskich, gminnych i samorządowych, służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych OSP. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta garwolińskiej OSP. Po zakończonej Mszy św. i odprowadzeniu sztandarów uczestnicy Mszy św. i apelu udali się na dalsze świętowanie uroczystości patronalnej.

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 92