<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 93

9 Niedziela Zwykła
  1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
Dodano: 03 Czerwiec 2018
Prcesja w Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Pańskiej nazywana Uroczystością Bożego Ciała, to publiczne wyznanie wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Procesja ulicami miasta jest manifestacją wiary i dziękczynieniem za obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.

Zdjęcia z procesji można zobaczyć tu

Dodano: 31 Maj 2018
Niedziela Najświętszej Trójcy
  1. Poświęcenia pól w naszej parafii:     Dzisiaj: (godz.14.00): Niecieplin, Kol. Unin
Koncert Jubileuszowy

10 rocznica powstania chóru miasta Garwolin została spointowana uroczystym koncertem. Garwoliński chór pod batutą pana Radosława Mitury wykonał Mszę Franciszka Schuberta G – dur. Piękne wykonanie odbyło się przy współudziale znamienitych gości z Filharmonii Narodowej: sopran Justyna Jedynak-Obłoza, tenor Sergio Bettas i bas Przemysław Żywczok. Orkiestrę stanowili uczniowie i profesorowie Szkoły Muzycznej II stopnia z Siedlec pod kierunkiem ks. profesora Michała Szulika. Koncert Chóru Miasta Garwolina poprzedził występ Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie Villanella pod kierownictwem Marty Zdrajkowskiej. Po koncercie i podziękowaniach odbyło się spotkanie przy okolicznościowym torcie.

Więcej zdjęć kliknij tu

I Komunia św. uczniów klas III

W sobotę 26 maja dzieci z klas trzecich przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii św. Kolejny sakrament wprowadzający je w życie chrześcijańskie staje się więzią jeszcze mocniej łączącą dzieci z Panem Jezusem i Kościołem. Serdeczne podziękowanie składamy na ręce ks. Prałata Ryszarda Andruszczaka Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom, Katechetom i ks. Grzegorzowi, który czuwał nad rocznym przygotowaniem.

Więcej zdjęć z I Komunii kliknij tu

Polska tańczy dla Jana Pawła II

Fishmob – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II. Do ogólnopolskiej akcji przyłączył się również Garwolin. Przed kolegiatą młodzież z KSMu i Niekanapowi poprowadzili taniec przy muzyce Lednickiej i nagraniach przemówień św. Jana Pawła II. Dziękujemy młodzieży za pomysł i przeprowadzenie tańca integracyjnego.

Dodano: 27 Maj 2018
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1)    Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś uzyskać łaskę odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

Dodano: 20 Maj 2018
ministranci na rajdzie rowerowym w Górkach
Dodano: 18 Maj 2018
Kandydaci do Bierzmowania, Uczniowie klas VII i klas II gimnazjum należący do naszej parafii!

Rozpoczęliśmy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Warunkiem przyjęcia do grona kandydatów jest złożenie deklaracji do końca maja i odebranie indeksu w zakrystii.

W miesiącu maju należy przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć w nabożeństwie majowym przynajmniej  4 razy.

Do końca maja przypominamy sobie pacierz i nabożeństwa. Wiadomości potrzebne do zgłębienia tej wiedzy, znajdziecie na naszej stronie w zakładce BIERZMOWANIE. Na dole strony trzeba pobrać: Katechizm dla kandydatów do bierzmowania - „W oczekiwaniu na Ducha Świętego”.

Dodano: 17 Maj 2018
7 Niedziela Wielkanocna