<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 100

4 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 4 Niedziela Adwentu

• W poniedziałek Msze św. tylko rano 6.30; 7.00 i 8.00. Wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia.Zachowajmy w naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter całego dnia i wieczerzy wigilijnej. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą: Wierzę w Boga, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2), odśpiewaniem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o osobach samotnych, opuszczonych i chorych – jeśli wiemy, że tacy ludzie są obok nas, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, szczerze i na trwale wyciągnijmy ręce do zgody, z serca wszystko wybaczając. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
Dodano: 25 Grudzień 2018
Roraty 2018

Ostatnie roraty w adwencie 2018r. "Nawiedzi nas z wysoka wschodzące Słońce, by oświecić tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju".

Dodano: 22 Grudzień 2018
3 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 3 Niedziela Adwentu
  1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek program rekolekcji jest następujący: o godz. 6.30; 10.00, 12.00 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 14.30 Eucharystia w Głoskowie, o godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. z nauka dla młodzieży i o godz. 20.00 Msza św. z nauką ogólną.
Dodano: 16 Grudzień 2018
2 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 2 Niedziela Adwentu

1) W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy w Polsce - Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Dodano: 10 Grudzień 2018
Pielgrzymka

Nasza parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z diecezjalnym Dziełem Biblijnym serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch podczas majowego długiego weekendu w dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r.  Z racji dziękczynienia za Jubileusz 600-lecia naszej parafii chcemy odwiedzić najważniejsze włoskie sanktuaria i warte zobaczenia miasta, takie jak: Wenecja, Rzym i Watykan z mszą przy grobie św. JanaPawła II, Asyż ze św. Franciszkiem, San Giovanni Rotondo ze św. ojcem Pio, Neapol ze znanym ojcem Dolindo, Lanciano z miejscem cudu eucharystycznego, maryjne Loreto oraz Padwę ze św. Antonim i Tarvisio. Informacje znajdziemy w zakrystii, na naszej stronie parafialnej oraz na stronie arkapielgrzymki.pl. Zachęcamy do udziału w tej dziękczynnej jubileuszowej pielgrzymce.

Link:   https://arkapielgrzymki.pl/pielgrzymka-do-wloch-maj-2019/

Dodano: 05 Grudzień 2018
1 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 1 Niedziela Adwentu
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy ADWENT, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktyki diakon Lisiecki, którego serdecznie witamy.
Dodano: 03 Grudzień 2018
34 Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla
Parafia Honorata - 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla
  1. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Jacka Świątka, profesora Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD naszej diecezji.
Dodano: 25 Listopada 2018
Pogrzeb

W najbliższą sobotę 24 listopada o godzinie 12.30 w naszej kolegiacie odbędzie się pogrzeb

ks. Jana Frelicha.

Dodano: 22 Listopada 2018
Koncert św. Cecylii
Parafia Honorata - Koncert św. Cecylii

W niedzielę 18 listopada w kolegiacie parafii Przemienienia Pańskiego odbył się koncert z okazji wspomnienia św. Cecylii. Organizatorami koncertu jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz nasza parafia. O godzinie 19.00 koncert rozpoczął się występem scholii dziecięcych: z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach i scholi z naszej parafii.

Dodano: 20 Listopada 2018

• W tym tygodniu Pan organista uda się z opłatkami do rodzin:

poniedziałek- ul. Wyszyńskiego i osiedle Zarzecze

środa- ul. Narutowicza, Wiejska i osiedle Cichy Zakątek

czwartek- ul. Aleja Legionów, Polna, Dobra

piątek- ul. Radosna, Boczna, Spacerowa, Konarskiego, Kołłątaja

sobota- ul. Kościuszki – niska zabudowa, 3-go Maja, Modrzewskiego, Mokra, Stawki.

Dodano: 19 Listopada 2018

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 100