<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 121

29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W czasie drugiej wojny światowej z rąk okupantów – niemieckiego i sowieckiego, zginęło blisko trzy tysiące polskich duchownych, co stanowiło 20 proc. przedwojennego duchowieństwa.

Dodano: 28 Kwiecień 2021

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 niedziela wielkanocna (25 kwietnia 2021)

Jeszcze dzisiaj oraz w najbliższą niedzielę Msze św. 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 16.3o 18.oo                                                                               Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i nowe powołania do służby Bogu. Taca na Seminarium Duchowne.
Dodano: 24 Kwiecień 2021

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 niedziela wielkanocna (18 kwietnia 2021)

Msze św. 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 16.3o 18.oo  z dodatkowymi mszami będziemy odprawiać do niedzieli 2 maja.

Dodano: 17 Kwiecień 2021

Ogłoszenia duszpasterskie - Poniedziałek wielkanocny (5 kwietnia 2021)

Jeszcze raz składamy wielkie podziękowanie wszystkim za włożony trud i przygotowanie kościoła do Świąt, Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, za ofiary na kwiaty na dekorację Ciemnicy, kościoła i Grobu Pańskiego.

Dodano: 09 Kwiecień 2021
Wielkanoc 2021

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Niech te Święta będą pełne nadziei i wiary, niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Niech Bóg Wam błogosławi.
Duszpasterze.

Dodano: 04 Kwiecień 2021
Tekst poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu, przewodniczący ceremonii mówi:
Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:
Amen.

Dodano: 03 Kwiecień 2021
Wigilia Paschalna

Obchodzimy dziś Wielką Sobotę - dzień ciszy i oczekiwania. Wieczorem celebrowana jest Liturgia Wigilii Paschalnej. W Kolegiacie rozpoczynamy o godz. 19.oo Łączcie się z nami także przez You Tuba.

Dodano: 03 Kwiecień 2021
Wielki Piątek

Wielki Piątek - dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej w naszej Kolegiacie o godz. 19.oo

Dodano: 02 Kwiecień 2021