Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 112

Transmisje na żywo w tym tygodniu>

Transmisja na żywo – w tygodniu o godz. 17:30, w niedzielę  8.oo 10.oo 12.oo 18.oo.

 

Zapraszamy do wspólnej  https://youtube.com/c/KolegiataGarwolinParafia

Dodano: 01 Kwiecień 2020
5 Niedziela WP
 1. Msze św. dzisiaj o 6.3o, 8.oo, 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo, 16.oo, 17.oo, 18.oo.
 2. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej na żywo z naszej świątyni. Na naszej stronie internetowej… parafiagarwolin.pl
Dodano: 29 Marzec 2020
Transmisja Mszy św. i nabożeństw w obecnym tygodniu.
https://youtube.com/c/KolegiataGarwolinParafia Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 

W tym tygodniu transmisje Mszy św. na żywo z naszej Kolegiaty -

- czwartek, godz. 12.oo w intencji wszystkich uczestników, zwłaszcza uczestniczących poprzez internet

- piątek, godz. 17.3o Msza św. 

- piątek, Droga Krzyżowa po Mszy o 17.3o

- niedziela, od godz. 8.oo - 18.oo

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy....parafiagarwolin.pl ....lub...https://youtube.com/c/KolegiataGarwolinParafia

Dodano: 25 Marzec 2020
MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA

Boże Ojcze Miłosierny, pełni ufności prosimy Ciebie,

aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby i pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirusa, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, i prosimy udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas, opiekuj się nami, i prowadź nas do Twojego Syna, Jezusa, który żyje i króluje na wieki wieków

Amen.

Dodano: 24 Marzec 2020
Intencje Mszy św. na bieżący tydzień

Poniedziałek 30.03

6.30

+Stanisława Muchę (8r)

6.30

+Eugeniusza (4r), Aleksandrę (3r), Marcina Piesio

6.30

+zr. Wielgoszów, Piesiów

7.00

+ Jana Poreda (greg-zakończenie)

7.00

+ Edwarda Rękawka (greg-zakończenie)

7.00

+Janinę Szaniawską (30dz)

7.00

+Czesława i Genowefę Zalech, Jacka, dusze w czyśćcu cierpiące

8.00

+Janinę Teresę Michalik

17.30

+Genowefę (41r) i Eugeniusza Kołaczek, Eugenię i Czesława Szczepaniak, Stanisława Prządka

Dodano: 22 Marzec 2020
Ogłoszenia duszpasterskie - 4 niedziela Wielkiego Postu (22 marca 2020)

 1. Msze św. dzisiaj i w następną niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo, 16.oo, 17.oo, 18.oo.

 1. Od dzisiaj transmisja Mszy św. na żywo z naszej świątyni. Na naszej stronie internetowej… parafiagarwolin.pl znajdziemy okienko z możliwością oglądania Mszy na żywo oraz okienko z widokiem kaplicy gdzie odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. Na żywo także transmisja Gorzkich Żali dzisiaj po Mszy o 12.oo oraz Droga Krzyżowa w piątek po Mszy o 17.3o

 1. Prosimy, by osoby starsze, chore oraz dzieci i młodzież pozostały w domach i uczestniczyli w Mszach św. transmitowanych za pośrednictwem mediów, zwłaszcza z naszej świątyni.

 1. Od jutra dyżur spowiedniczy w dni powszednie od 9.oo do 11.oo oraz od 16.oo do 18.oo. W niedzielę i święta w czasie Mszy św.

 1. Przypominamy, że kościół jest otwarty cały dzień wraz z wystawionym Najświętszym Sakramentem i dlatego jest możliwość indywidualnej adoracji.

 1. W środę - 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia możemy podjąć się   duchowej adopcji dziecka poczętego. Kartki z deklaracją znajdziemy na bocznych ołtarzach. Osoby, które fizycznie nie będą w kościele mogą podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego bez podpisywania deklaracji. Msze św. o godz. 6.3o 8.oo 10.oo i 18.oo

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą o godz. 18.oo

 1. Mając na uwadze ten trudny czas trwającej epidemii zachęcamy do modlitwy, zwłaszcza w naszych domach, aby dobry Bóg przez wstawiennictwo Matki Najświętszej ustrzegł nasze rodziny przed zakażeniem. Zachęcamy, by w oknach swoich mieszkań i domów wystawiać obraz Matki Bożej, jak to czynili nasi przodkowie, prosząc Maryję, by chroniła od chorób, zarazy i nawałnic.

 1. Egzamin do bierzmowania i bierzmowanie są przełożone i odbędą się po świętach. 

 1. W tym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej: Henryka Gajewskiego, Alicję Parobczak i Seweryna Owczarczyka. Wieczny odpoczynek…

 •  

Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Bartosz Przybysz kaw. z Kamionki par. Borowie i Karolina Nitka panna z Dudki par. tut. – zap.2

Dodano: 22 Marzec 2020
Fundacja Pomocy Rodzinie

Fundacja Pomocy Rodzinie „Noela” prosi o kontakt osoby, które potrzebują pomocy i osoby, które wiedzą komu taka pomoc jest potrzebna, by zrobić zakupy, wykupić leki, zawieźć do lekarza, kościoła (Msza św. , spowiedź). Nasza pomoc jest bezpłatna.

Tel. kontaktowy 577 503 277

Dodano: 20 Marzec 2020
3 Niedziela WP
 1. Msze św. dzisiaj i w następną niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo, 16.oo, 17.oo, 18.oo. W tygodniu 6.3o 7.oo 8.oo 17.3o

Dodano: 19 Marzec 2020
Zarządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego

Kościół jako Matka troszczy się o swoje dzieci w każdym czasie i każdej sytuacji. Troska ta obejmuje zarówno życie duchowe, jak i cielesny wymiar ludzkiej egzystencji, a w każdej decyzji realizuje przykazanie miłości Boga i bliźniego. Zwłaszcza w tym trudnym czasie trwającej epidemii koronawirusa Kościół z mocą podejmuje działania mające na celu zbawienie człowieka oraz ochronę zdrowia i życia.

Mając zatem na uwadze wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego, do których przestrzegania – w duchu odpowiedzialności za siebie i za innych – jesteśmy zobowiązani, zarządzam co następuje:

1.      Udzielam wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i w uroczystości – do odwołania, i zachęcam do pozostania w domu.

2.      Proszę, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub internecie, przypominając jednocześnie o zachowaniu podczas tej Mszy św. właściwych postaw i gestów liturgicznych.

3.      W związku z ograniczeniem przewidzianej w rozporządzeniach organów państwowych maksymalnej ilości uczestników zgromadzeń publicznych, w tym związanych z kultem religijnym, zarządzam, że we wszystkich Mszach św. może brać udział maksymalnie 50 osób (licząc duchowieństwo, posługujących w liturgii i uczestników), ze szczególnym uwzględnieniem osób zamawiających intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, najbliższej rodziny.

4.      Zawieszam wspólne celebracje nabożeństw (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec i inne), a uwzględniając związane z nimi bogactwo duchowe, zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

5.      Proszę, aby w kościołach była zorganizowana całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, aby wierni mogli wstępować tam na modlitwę osobistą.

6.      Proszę i zachęcam księży, aby w tym szczególnym czasie byli do dyspozycji wiernych, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. czy sakramentu namaszczenia chorych.

7.      Zalecam, aby w kościołach – bez udziału wiernych – osoby konsekrowane i duchowni, zgodnie z komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13.03.2020 r., każdego dnia, o godz. 20.30, odmawiali Różaniec w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a wiernych świeckich proszę, aby w tym samym czasie i  w tych samych intencjach w swoich rodzinach modlili się na różańcu.

8.      Zarządzenie powyższe, wraz z wcześniejszymi postanowieniami, obowiązuje do odwołania. Proszę jednocześnie o śledzenie stron internetowych oraz profili w mediach społecznościowych Diecezji Siedleckiej, gdzie na bieżąco będą publikowane wszelkie aktualizacje.

Bardzo proszę kapłanów i wiernych, aby w duchu jedności podporządkowali się powyższym zarządzeniom.

Wszystkich w modlitwie polecam dobremu Bogu, szczególnie przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pratulina, i z serca błogosławię.

BISKUP SIEDLECKI

L. dz. 209/2020

Siedlce, dnia 14 marca 2020 r.

Dodano: 14 Marzec 2020
Parafia kolegiacka w Garwolinie informuje:

W związku z sytuacją epidemiologiczną na Mszy św. może być maksymalnie 50 osób. Msze św. w niedzielę sprawowane będą w następującym porządku:

6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 16.00; 17.00; 18.00.

Gorzkie Żale są odwołane. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Gorzkich Żali w domach.

W tygodniu prosimy, by na Mszę św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły Mszę św. i najbliżsi.

Wejście na Mszę św. będzie tylko przez zakrystię. Będziemy wpuszczać tylko 45 osób.

Dodano: 13 Marzec 2020

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 112

Odwiedzin: 123447