<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 92

5 Niedziela Wielkanocna
  1. Przeżywamy dziś ostanią niedzielę kwietnia. W tym tygodniu we wtorek rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00; a w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy piękny katolicki polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
Dodano: 29 Kwiecień 2018
4 Niedziela Wielkanocna
  1. Przeżywamy dziś niedzielę seminaryjną. Dziękując Panu Bogu za powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, módlmy się o nowe powołania. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby seminarium duchownego naszej diecezji.
Dodano: 23 Kwiecień 2018
3 Niedziela Wielkanocna

15.04.2018 - Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkanocna

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  W tym czasie chcemy nawzajem zachęcić się do częstej lektury Pisma Świętego.
Dodano: 15 Kwiecień 2018
Ubi Petrus ibi Ecclesia

W niedzielę 8 kwietnia o godzinie 10.00 ks. Bp Piotr Sawczuk rozpoczął wizytację naszej parafii. Wizytacja została zainaugurowana ingresem ks. Biskupa i przekazaniem mu kluczy od Kościoła przez naszego proboszcza ks. prepozyta prałata Ryszarda Andruszczaka.

Wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski i prosić Boga o błogosławieństwo dla całej wspólnoty.

Zdjęcia z INGRESU

Po południu ks. bp spotkał się z Radą Parafialną.

Dodano: 11 Kwiecień 2018
Niedziela Miłosierdzia
  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.  Kto tego dnia, będąc w stanie łaski uświęcającej, przystąpi do Komunii św., może uzyskać odpuszczenie kar doczesnych za grzechy.
Dodano: 08 Kwiecień 2018
Poniedziałek Wielkanocny
  1. Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, za ofiary na dekorację kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu i do Grobu Pańskiego. Dziękujemy grupie charytatywnej i wszystkim, którzy poprzez swoje ofiary i produkty żywnościowe pomogli w przygotowaniu paczek świątecznych dla najuboższych rodzin naszej parafii.
Dodano: 02 Kwiecień 2018
Rezurekcja 2018

Więcej zdjęć z rezurekcji kliknij tu

Dodano: 01 Kwiecień 2018
Wielka Sobota 2018

Zdjęcia z Wielkiej Soboty kliknij tu

Dodano: 01 Kwiecień 2018
Wielki Piątek 2018

Wielki Piątek to przede wszystkim liturgia Krzyża. Wszystko zaczyna się od wejścia celebransa. W kościele jest cisza, nic się nie śpiewa na wejście. Celebrans pada na twarz przed ołtarzem i następuje dłuższa chwila milczenia. Całe zgromadzenie klęczy, jest to chwila intensywnej, skupionej modlitwy. Tajemnicy Wielkiego Piątku nie da się wyrazić słowami, trzeba pomilczeć, trzeba się bardzo uniżyć przed Panem Bogiem. Postawy celebransa i zgromadzenia jasno to wyrażają. Później od razu odmawia się modlitwę na rozpoczęcie, nawet bez pozdrowienia „Pan z wami” i następuje Liturgia Słowa, której centrum stanowi uroczyste czytanie Męki Pańskiej.

Dodano: 30 Marzec 2018
Wielki Czwartek 2018

Msza Wieczerzy Pańskiej to jedyna Msza sprawowana w każdym kościele w tym dniu. Zastępuje ona nieszpory danego dnia i jest uroczystym rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego. Śpiewamy na niej hymn eucharystyczny autorstwa św. Tomasza z Akwinu pt. "Pange lingua" (pol. Sław Języku Tajemnicę): "W noc ostatnią przy wieczerzy, z tymi, których braćmi zwał, czyniąc wszystko jak należy, czego przepis prawny chciał, sam dwunastu się powierzył i za pokarm z rąk swych dał".

Co zobaczysz odwiedzając naszą kolegiatę wieczorem?

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 30 Marzec 2018