<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 93

kliknij

Dodano: 13 Maj 2018
Figura Matki Bożej Fatimskiej

13 maja 2018 roku o godzinie 12.00 przybyła do naszej parafii figura Matki Bożej Fatimskiej, poświęcona w Fatimie w miejscu pierwszego objawienia Matki Bożej dzieciom. Figura w tym roku będzie zawieziona do Tobolska na Syberii i tam zostanie, by ochraniać mieszkających tam Polaków - wysiedleńców. Po uroczystym wniesieniu figury do kościoła w asyście mężczyzn i kapłanów, figura została postawiona w centralnym miejscu kościoła – przed ołtarzem. Po zakończonej Mszy św. była możliwość trwania przed figurą i modlitwy prywatnej. O godzinie 14.15 rozpoczęliśmy nabożeństwo fatimskie. W procesji wokół kościoła z różańcem w ręku modliliśmy wypraszając przez wstawiennictwo Matki Bożej łaski potrzebne rodzinom naszej parafii. O godzinie 15.00 ks. Prałat Ryszard Andruszczak proboszcz parafii podziękował w imieniu wszystkich Matce Bożej za opiekę i obecność. Podziękował również wszystkim uczestnikom nabożeństwa. Po serdecznym pożegnaniu figury Matki Bożej Fatimskiej, została Ona przetransportowana do Świdnika w asyście motocyklistów, by stamtąd samolotem polecieć do Tobolska.

Zdjęcia kliknij tu

Dodano: 13 Maj 2018
Bierzmowanie 2019

Kandydaci do Bierzmowania, Uczniowie klas VII należący do naszej parafii!

W najbliższą niedzielę 13 maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem przygotowania i przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania w roku 2019. Rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 8.00. po Mszy spotkanie Rodziców i Kandydatów.

Dodano: 11 Maj 2018
Liga Ministrancka

Ministranci z naszej parafii 24.04.2018 w ramach Ligi Ministranckiej pokonali drużynę z Sobień Jezior 7:2. Gratulujemy!

Więcej zdjęć w linku

kliknij tu

6 Niedziela Wielkanocna

1)    Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godzinie 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

Liturgiczne wspomnienie św. Floriana

W liturgiczne wspomnienie św. Floriana został przeprowadzony apel za zmarłych strażaków. Wymienieni z nazwiska i imienia zmarli strażacy zostali przywołani na apel, by oddać cześć ich pamięci. Prepozyt naszej kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak odprawił Mszę św. dziękczynno-błagalną, by dobry Bóg błogosławił strażakom w ich pięknej i odpowiedzialnej pracy. Miłosierdziu Bożemu zostali poleceni zmarli druhowie. Msza św. została odprawiona w naszej kolegiacie przy udziale władz miejskich, gminnych i samorządowych, służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych OSP. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta garwolińskiej OSP. Po zakończonej Mszy św. i odprowadzeniu sztandarów uczestnicy Mszy św. i apelu udali się na dalsze świętowanie uroczystości patronalnej.

5 Niedziela Wielkanocna
  1. Przeżywamy dziś ostanią niedzielę kwietnia. W tym tygodniu we wtorek rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00; a w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy piękny katolicki polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
Dodano: 29 Kwiecień 2018
4 Niedziela Wielkanocna
  1. Przeżywamy dziś niedzielę seminaryjną. Dziękując Panu Bogu za powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, módlmy się o nowe powołania. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby seminarium duchownego naszej diecezji.
Dodano: 23 Kwiecień 2018
3 Niedziela Wielkanocna

15.04.2018 - Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkanocna

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  W tym czasie chcemy nawzajem zachęcić się do częstej lektury Pisma Świętego.
Dodano: 15 Kwiecień 2018
Ubi Petrus ibi Ecclesia

W niedzielę 8 kwietnia o godzinie 10.00 ks. Bp Piotr Sawczuk rozpoczął wizytację naszej parafii. Wizytacja została zainaugurowana ingresem ks. Biskupa i przekazaniem mu kluczy od Kościoła przez naszego proboszcza ks. prepozyta prałata Ryszarda Andruszczaka.

Wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski i prosić Boga o błogosławieństwo dla całej wspólnoty.

Zdjęcia z INGRESU

Po południu ks. bp spotkał się z Radą Parafialną.

Dodano: 11 Kwiecień 2018

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 93