Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 104

Narodowy Marsza Życia

W niedzielę 24 marca 2019r. w całej Polsce odbyły się Narodowe Marsze Życia. Ideą jest opowiedzenie się i domaganie prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, konieczność ochrony i wsparcia dla naturalnej rodziny oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci. Marsz odbył się spod garwolińskiej kolegiaty do grobu – pomnika dzieci utraconych i nienarodzonych znajdującego się na garwolińskim cmentarzu. Dziękujemy  wszystkim za udział, organizację, modlitwę a panom komendantom Straży Pożarnej i Policji za zabezpieczenie przemarszu.

Dodano: 26 Marzec 2019
Warsztaty profilaktyczne dla kandydatów do bierzmowania

W sobotę i niedzielę (23-24 marca) przeprowadzony został program profilaktyczny dla młodzieży – kandydatów do bierzmowania z ósmych klas szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum pt. „Początek Najważniejszej Podróży”. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęcamy młodzież do unikania alkoholu,, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Pokazuje młodym Ich ogromny pozytywny potencjał.

Dodano: 26 Marzec 2019
3 Niedziela Wielkiego Postu
Parafia Honorata - 3 Niedziela Wielkiego Postu
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się Marsz Życia. Wyruszamy spod kolegiaty i idziemy na cmentarz.
Dodano: 24 Marzec 2019
„Spotkania z Chrystusem w Ewangelii wg św. Łukasza”.

Już po raz trzeci w Diecezji Siedleckiej rywalizowali ze sobą młodzi znawcy Biblii, uczniowie klas siódmych. Było ich trochę w pięciu rejonach…
W rejonie garwolińskim, obejmującym dekanaty: garwoliński, łaskarzewski, żelechowski, osiecki i rycki, do udziału w konkursie zgłosiło się 46 szkół podstawowych.


 

 

Dodano: 23 Marzec 2019
2 Niedziela Wielkiego Postu
Parafia Honorata - 2 Niedziela Wielkiego Postu
  1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem po każdej Mszy św.
Dodano: 17 Marzec 2019
1 Niedziela Wielkiego Postu
Parafia Honorata - 1 Niedziela Wielkiego Postu
  1. Gościmy dziśw naszej parafii Misjonarza Krwi Chrystusa ks. Bogumiła Witkowskiego z Ożarowa. Po każdej Mszy św. zapraszamy zainteresowanych wspólnotą i jej działalnością -do salki nad garażami.
Dodano: 10 Marzec 2019
Przyjęcie nowych ministrantów i lektorów

W niedzielę 10 marca 2019 roku podczas Mszy św. o godzinie 10.00 kandydaci zostali przyjęci do grona ministrantów i lektorów. Ks. prałat Ryszard Andruszczak przyjął kandydatury przedstawione przez wikariusza ks. Krzysztofa Banasiuka. Po modlitwie i błogosławieństwie oraz poświęceniu komż i alb, kandydaci zostali włączeni w szeregi Służby Liturgicznej ołtarza. Nowym ministrantom oraz ich Rodzicom składamy serdeczne gratulacje! Króluj nam Chryste!

Dodano: 10 Marzec 2019
8 Niedziela zwykła
Parafia Honorata - 8 Niedziela zwykła
  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dodano: 03 Marzec 2019
Rejonowe Spotkanie Rad Parafialnych

W parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie w sobotę 2 marca o godz. 10.00 odbyło się spotkanie Księży Proboszczów wraz z przedstawicielami Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych. Rad ds. Ekonomicznych z dekanatów: garwolińskiego, adamowskiego, łaskarzewskiego, osieckiego, ryckiego i żelechowskiego. Siedleckiego ks. Biskupa ordynariusza reprezentował ks. kanclerz kanonik Jan Babik.


 

Dodano: 02 Marzec 2019
Wspomnienie Żołnierzy Niezłomnych

1 marca obchodzimy w Polsce dzień upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych. Uroczysta Msza św. koncelebrowana przez księży dziekanów i prefekta została odprawiona o godzinie 10.00. Uczestnicy uroczystości reprezentujący władze miasta, powiatu i szkół oraz przedstawiciele sejmu po zakończeniu Mszy św. złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą niezłomnych ziemi garwolińskiej. Uroczystość została uświetniona koncertem piosenek żołnierskich.

 

 

 

 

Dodano: 02 Marzec 2019

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 104

Odwiedzin: 112623