<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 93

Niedziela Miłosierdzia
  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.  Kto tego dnia, będąc w stanie łaski uświęcającej, przystąpi do Komunii św., może uzyskać odpuszczenie kar doczesnych za grzechy.
Dodano: 08 Kwiecień 2018
Poniedziałek Wielkanocny
  1. Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, za ofiary na dekorację kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu i do Grobu Pańskiego. Dziękujemy grupie charytatywnej i wszystkim, którzy poprzez swoje ofiary i produkty żywnościowe pomogli w przygotowaniu paczek świątecznych dla najuboższych rodzin naszej parafii.
Dodano: 02 Kwiecień 2018
Rezurekcja 2018

Więcej zdjęć z rezurekcji kliknij tu

Dodano: 01 Kwiecień 2018
Wielka Sobota 2018

Zdjęcia z Wielkiej Soboty kliknij tu

Dodano: 01 Kwiecień 2018
Wielki Piątek 2018

Wielki Piątek to przede wszystkim liturgia Krzyża. Wszystko zaczyna się od wejścia celebransa. W kościele jest cisza, nic się nie śpiewa na wejście. Celebrans pada na twarz przed ołtarzem i następuje dłuższa chwila milczenia. Całe zgromadzenie klęczy, jest to chwila intensywnej, skupionej modlitwy. Tajemnicy Wielkiego Piątku nie da się wyrazić słowami, trzeba pomilczeć, trzeba się bardzo uniżyć przed Panem Bogiem. Postawy celebransa i zgromadzenia jasno to wyrażają. Później od razu odmawia się modlitwę na rozpoczęcie, nawet bez pozdrowienia „Pan z wami” i następuje Liturgia Słowa, której centrum stanowi uroczyste czytanie Męki Pańskiej.

Dodano: 30 Marzec 2018
Wielki Czwartek 2018

Msza Wieczerzy Pańskiej to jedyna Msza sprawowana w każdym kościele w tym dniu. Zastępuje ona nieszpory danego dnia i jest uroczystym rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego. Śpiewamy na niej hymn eucharystyczny autorstwa św. Tomasza z Akwinu pt. "Pange lingua" (pol. Sław Języku Tajemnicę): "W noc ostatnią przy wieczerzy, z tymi, których braćmi zwał, czyniąc wszystko jak należy, czego przepis prawny chciał, sam dwunastu się powierzył i za pokarm z rąk swych dał".

Co zobaczysz odwiedzając naszą kolegiatę wieczorem?

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 30 Marzec 2018
BIERZMOWANIE

W Wielką Środę, 28 marca 2018 w naszej parafii

odbyła się uroczystość Bierzmowania.

Sakramentu tego udzielił młodzieży z klas III gimnazjum

ks. bp. Piotr Sawczuk - biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ TU

Dodano: 28 Marzec 2018
Droga Krzyżowa ulicami Garwolina

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową wieczorem odprawiona została Droga Krzyżowa. Wzięli w niej udział parafianie garwolińskich parafii. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie strażacy oraz policja. Tegoroczne prowadzenie Drogi Krzyżowej zostało powierzone Wspólnocie Neokatechumenalnej oraz Wychowankom ks. Józefa Szajdy. Droga Krzyżowa zakończyła się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej błogosławieństwem udzielonym przez ks. prałata Ryszarda Andruszczaka Dziekana Garwolińskiego. Wszystkim organizatorom, służbom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Zdjęcia z Drogi Krzyżowej kliknij tu

Dodano: 26 Marzec 2018
Niedziela Palmowa

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Dodano: 25 Marzec 2018
Niedziela Palmowa
  1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Wieczorem o godz. 20.00 z naszej parafii do parafii MB Częstochowskiej wyruszy droga krzyżowa ulicami miasta.
Dodano: 25 Marzec 2018

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 93