<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 108

Odpust Przemienienia Pańskiego

Tegoroczny odpust Przemienienia Pańskiego obchodzony był ipsa die. Sumie odpustowej przewodniczył ks. bp ordynariusz Kazimierz Gurda. Podczas Mszy św. odpustowej został włączony do grona kanoników naszej kapituły ks. Zbigniew Daniluk, który przed laty pracował w naszej parafii pełniąc funkcję wikariusza. Uroczysta celebra zakończyła się procesją.

Dodano: 09 Sierpień 2019
18 Niedziela zwykła
  1. We wtorek będziemy przeżywać odpust Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 6.30; 8.00; 10.00 i 20.00. Suma odpustowa z procesją o godzinie 12.00 będzie sprawowana przez bpa ordynariusza Kazimierza Gurdę.
Dodano: 06 Sierpień 2019
Wyjście Pielgrzymki 03.08.2019r.

39 Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszyła z Garwolina dziś rano. Pielgrzymi wzięli udział w porannej Mszy św.  sprawowanej przez księży przewodników i duchowych opiekunów. O godzinie 8.00 3 sierpnia 2019r. ze śpiewem wielbiącym Boga pielgrzymi odprowadzani przez bliskich, rozpoczęli pierwszy etap pielgrzymki. Niech Bóg wspiera pielgrzymów a Matka Najświętsza nich otacza ich swoją opieką.

Zdjęcia z wyjścia grupy 7A i 7B

Dodano: 03 Sierpień 2019
17 Niedziela zwykła
  1. Dziś niedziela pielgrzymkowa. Po każdej Mszy św. otrzymamy bliższe informacje na temat pątniczego szlaku.Możemy też wesprzeć finansowo naszą grupę. Spotkanie wszystkich służb i osób, które chcą się bliżej zaangażować w pielgrzymkę po Mszy o g. 18:00 w auli KLO.
Dodano: 28 Lipiec 2019
Koncert El Camino

Dodano: 27 Lipiec 2019
Odpust ku czci św. Joachima i Anny

26 lipca 2019r. przeżywaliśmy odpust ku czci św. Joachima i Anny. Sumie odpustowej przewodniczył ks. prałat emeryt Ryszard Andruszczak. Homilię wygłosił ks. Leszek Dąbrowski proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach. Podczas homilii przypominał doniosłą rolę dziadków w przekazywaniu wartości a wśród nich najważniejszej - jaką jest wiara w Pana Jezusa. W dniu święta Joachima i Anny dziadków pana Jezusa i rodziców Najświętszej Marii Panny składamy wszystkim dziadkom i babciom najserdeczniejsze życzenia!

Dodano: 27 Lipiec 2019
16 Niedziela zwykła
  1. Dziś gościmy przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie. Możemy modlitwą i ofiarą wesprzeć tą katolicką rozgłośnię.

Dodano: 25 Lipiec 2019
15 Niedziela zwykła
  1. Dziś o godz. 9.30 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

Dodano: 25 Lipiec 2019
14 Niedziela zwykła
Parafia Honorata - 14 Niedziela zwykła

Z dniem 1 lipca posługę Proboszcza w naszej Parafii rozpoczął ks. Stanisław Szymuś. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej a Maryja zawsze otaczała go płaszczem swojej opieki.

Dodano: 07 Lipiec 2019
Kanoniczne objęcie parafii

Z dniem 1 lipca posługę Proboszcza i Dziekana w naszej Parafii rozpoczął ks. Stanisław Szymuś. Uroczystego aktu przekazania parafii dokonał w imieniu ks. Bpa Ordynariusza ksiądz dziekan dekanatu osieckiego ks. Krzysztof Samsel. Po odczytaniu dekretu ks. Bpa ordynariusza Kazimierza Gurdy, ks. Dziekan Krzysztof Samsel przekazał naszemu proboszczowi klucze do kościoła. Ten symboliczny rytuał połączony był ze słowami: „Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, wśród was będzie sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go otwartym sercem.” Po kanonicznym wprowadzeniu ksiądz Dziekan Stanisław Szymuś został ciepło przywitany przez władze państwowe, samorządowe, miejskie, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież. Wraz z ks. prałatem seniorem Ryszardem Andruszczakiem i ks. dziekanem Krzysztofem Samselem nasz ks. proboszcz odprawił pierwszą Mszę św. w iintencji garwolińskich parafian. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej a Maryja zawsze otaczała go płaszczem swojej opieki.

Dodano: 07 Lipiec 2019

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 108