<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 103

Niedziela Św. Rodziny
Parafia Honorata - Niedziela Św. Rodziny
  1. Dziś Niedziela św. Rodziny. Upraszając wstawiennictwa św. Rodziny z Nazaretu polecamy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej parafii.
Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej OSP w Garwolinie
Parafia Honorata - Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej OSP w Garwolinie

Tradycyjnie w Niedzielę Św. Rodziny w naszej kolegiacie Liturgię Mszy św. ubogaciła oprawa muzyczna orkiestry dętej OSP z Garwolina. Na chwałę Boga Wszechmocnego popłynęła w niebo modlitwa uwielbienia Boga, zanoszona słowami i muzyką. Dziękujemy orkiestrze na ręce pana Dyrygenta za piękne wykonania tradycyjnych polskich kolęd, które corocznie ubogacają Mszę św. i dają ludziom możliwość chwalenia Pana Boga śpiewem i muzyką podczas koncertu.

zdjęcia z koncertu kliknij

Pielgrzymka do Włoch

Nasza parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z diecezjalnym Dziełem Biblijnym serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch podczas majowego długiego weekendu w dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r.  Z racji dziękczynienia za Jubileusz 600-lecia naszej parafii chcemy odwiedzić najważniejsze włoskie sanktuaria i warte zobaczenia miasta, takie jak: Wenecja, Rzym i Watykan z mszą przy grobie św. JanaPawła II, Asyż ze św. Franciszkiem, San Giovanni Rotondo ze św. ojcem Pio, Neapol ze znanym ojcem Dolindo, Lanciano z miejscem cudu eucharystycznego, maryjne Loreto oraz Padwę ze św. Antonim i Tarvisio. Informacje znajdziemy w zakrystii, na naszej stronie parafialnej oraz na stronie arkapielgrzymki.pl. Zachęcamy do udziału w tej dziękczynnej jubileuszowej pielgrzymce.

Link:   https://arkapielgrzymki.pl/pielgrzymka-do-wloch-maj-2019/

Jubileusze małżeńskie

W uroczystość Bożego Narodzenia świętujemy jubileusze małżeństw. Tegorocznym jubilatom składamy serdeczne podziękowanie za  świadectwo wierności obietnicy składanej przed ludźmi i przed Bogiem. Jubilatom oraz ich rodzinom życzymy siły, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Więcej zdjęć kliknij

Pasterka 2018

W rodzinne święta Bożego Narodzenia zebraliśmy się w naszej kolegiacie, by dziękować Bogu za dar Jego Syna. Przed Pasterką, o godz. 23.30 odprawiona została uroczyście Godzina Czytań, której przewodniczył dk. Grzegorz. O północy w procesji została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i złożona w naszej parafialnej stajence. Uroczystą Eucharystią zwaną Pasterką rozpoczęliśmy obchody Świąt Bożego Narodzenia.  Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Proboszcz parafii Ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi, dziękowaliśmy Bogu za wielki cud miłości, jakim jest tajemnica Wcielenia. Śpiew w czasie pasterki animował chór parafialny i schola młodzieżowa. Na zakończenie liturgicznego spotkania ks. Proboszcz złożył wszystkim Parafianom i Gościom życzenia. Dopełnieniem życzeń był gest łamania się opłatkiem z wiernymi.

Więcej zdjęć kliknij

4 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 4 Niedziela Adwentu

• W poniedziałek Msze św. tylko rano 6.30; 7.00 i 8.00. Wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia.Zachowajmy w naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter całego dnia i wieczerzy wigilijnej. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą: Wierzę w Boga, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2), odśpiewaniem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o osobach samotnych, opuszczonych i chorych – jeśli wiemy, że tacy ludzie są obok nas, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, szczerze i na trwale wyciągnijmy ręce do zgody, z serca wszystko wybaczając. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
Roraty 2018

Ostatnie roraty w adwencie 2018r. "Nawiedzi nas z wysoka wschodzące Słońce, by oświecić tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju".

Dodano: 22 Grudzień 2018
3 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 3 Niedziela Adwentu
  1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek program rekolekcji jest następujący: o godz. 6.30; 10.00, 12.00 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 14.30 Eucharystia w Głoskowie, o godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. z nauka dla młodzieży i o godz. 20.00 Msza św. z nauką ogólną.
Dodano: 16 Grudzień 2018
2 Niedziela Adwentu
Parafia Honorata - 2 Niedziela Adwentu

1) W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy w Polsce - Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Dodano: 10 Grudzień 2018
Pielgrzymka