Aktualności

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 100

Pielgrzymka Podlaska Grupa 7A

"Wędrówką jedną życie jest człowieka...". Piesza Pielgrzymka przypomina nam, że życie ziemskie jest etapem - pięknym etapem posiadającym początek i kres.

Więcej zdjęć kliknij tu

 

Dodano: 12 Sierpień 2018
Obchody Jubileuszu 600 lecia parafii w Garwolinie

Deo gratias! Jubileusz 600 lecia parafii w Garwolinie to wielkie dziękczynienie zaniesione do Pana Boga. Nie da się streścić sześciu wieków historii w kilku zdaniach. Przygotowanie do Uroczystości było naznaczone ogromem pracy całego sztabu ludzi. Kolejny raz mogliśmy doświadczyć, że zgoda buduje. Tylko dzięki dialogowi i współpracy ludzi całość przedsięwzięcia mogła być zrealizowana. Słowa podziękowania należne wszystkim składamy na ręce ks. Prałata Ryszarda Andruszczaka.

Więcej zdjęć z Jubileuszu kliknij niżej:

Instalacja nowych kanoników kapituły garwolińskiej

Msza św. Jubileuszowa

Posadzenie jubileuszowych dębów

Piknik rodzinny

Dodano: 06 Sierpień 2018
18 Niedziela Zwykła
  1. Dziś przeżywamy centralne Uroczystości Jubileuszowe. W naszej parafii Odpust. Zapraszamy na główną Mszę św. pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Gurdy na godz.12.00. Będzie ona transmitowana na żywo na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, gości oraz poczty sztandarowe wszystkich instytucji miasta i naszej parafii. Po Eucharystii ks. Bp i zaproszeni goście dokonają odsłonięcia figury św. Anny.

Dodano: 06 Sierpień 2018
Jubileusz 600-lecia Parafii w Garwolinie - relacja video

Dodano: 05 Sierpień 2018
Sobota - Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania
Parafia Honorata - Sobota - Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania

Ostatni dzień nowenny to Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania, Wspólnoty, Ruchy i Stowarzyszenia. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i żarliwa modlitwa o wylanie Ducha Świętego stanowiły treść wieczoru. Za czas nowenny składamy dzięki Panu Bogu. Składamy również dzięki za osobę i posługę ks. Mariusza, który nowennie przewodniczył. Ad maiorem Dei gloriam!

 

Dodano: 04 Sierpień 2018
Jubileusz 600 lecia parafii
 
Dodano: 04 Sierpień 2018
38 Piesza Pielgrzymka Podlaska

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!

Zatrzymajmy się na chwilę nad sceną opisaną w dzisiejszej Ewangelii. Widzimy w niej Jezusa otoczonego Apostołami, powracającymi z misji głoszenia Dobrej Nowiny, którzy „opowiadali Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali”.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 03 Sierpień 2018
Czwartek - Dziękczynienie za Sakrament Kapłaństwa

Dziękczynienie za Sakrament Kapłaństwa połączone było z modlitwą za kapłanów i indywidualnym błogosławieństwem wiernych.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 02 Sierpień 2018
W hołdzie Powstańcom Warszawskim

W środę - 1 sierpnia cała Polska obchodzi 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, punktualnie o godz. 17.00, czyli w godzinę „W”, w Garwolinie zawyły strażackie syreny. Przedstawiciele różnych środowisk złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej. O godz. 20.00 w naszej świątyni została odprawiona Msza święta za bohaterów Powstania Warszawskiego. 

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 02 Sierpień 2018
Środa - dziękczynienie za Sakrament Małżeństwa

Środa była dniem Dziękczynienia za Sakrament Małżeństwa. Wspólna Msza św., błogosławieństwo małżonków oraz modlitwa za współmałżonka wypowiedziana głośno ze spojrzeniem w oczy i trzymanie się za prawe dłonie – wraz z odegranym marszem Mendelsona- przypomniały doniosły moment sprzed lat, kiedy wraz z przysięgą została wyrażona wola zawarcia małżeństwa. Wszystkim małżonkom gratulujemy wytrwałości i wierności danemu słowu.  

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 02 Sierpień 2018

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 100

Odwiedzin: 106783