Aktualności

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 100

Wtorek - Dziękczynienie za Przodków

Wtorek był dniem poświęconym Wdzięczności za Przodków. Człowiek potrzebuje skrzydeł,  by latać i korzeni, by nie zapomniał kim jest. We wtorek wspominaliśmy z wdzięcznością Panu Bogu wszystkich, którzy przez 600 lat istnienia parafii w Garwolinie wykuwali jej obecny kształt. Dziękując za wszelkie dobro minionych wieków zawierzaliśmy Panu Bogu przyszłość.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 01 Sierpień 2018
Poniedziałek - Dziękczynienie za Sakrament Namaszczenia Chorych

Tematem poniedziałku był sakrament Namaszczenia Chorych. Jezus Chrystus przychodzi w tym sakramencie, by obdarzać siłą do podejmowania Krzyża i łączyć cierpienie z Ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Zbawicielem. W takiej komunii cierpienie nabiera charakteru żertwy, którą można ofiarować. Przez ten sakrament Chrystus odpuszcza grzechy, podnosi i umacnia przez swoją łaskę. Wieczorne nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem było prowadzone jak modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne.

Dodano: 01 Sierpień 2018
Niedziela - Dziękczynienie za Sakrament Eucharystii

Niedziela to dzień szczególny. Katolicy przeżywają ją jako dzień Zmartwychwstania i uczestniczą w Eucharystii. Czym jest niedziela bez Mszy św.? Kim jest katolik bez Eucharystii? Cały kolejny dzień nowenny skoncentrowany był wokół daru i tajemnicy przychodzącego do Kościoła Chrystusa pod znakami chleba i wina.

 

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 30 Lipiec 2018
17 Niedziela Zwykła
  1. Trwa nowenna przygotowująca nas do Jubileuszu 600 lecia parafii. Modlimy się o duchowe odnowienie i umocnienie w wierze. Zapraszamy codziennie na msze św. z kazaniem o godz. 8.00 i 20.00, które wygłosi Ks. Mariusz Zaniewicz, natomiast na godz. 21.00 na dodatkowe nabożeństwa.
Dodano: 29 Lipiec 2018
Sobota - Dziękczynienie za Sakrament Chrztu

Kolejny dzień duchowego przygotowania do Jubileusz poświęcony był Sakramentowi Chrztu. Dziękczynienie za ten sakrament przewijało się w ciągu całego dnia w homiliach i celebracji odnowienia przyżeczeń chrzcielnych.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 29 Lipiec 2018
Piątek - Dziękczynienie za Słowo Boże

Trwa duchowe przygotowanie do Jubileuszu. Ten dzień poświęcony był Słowu Bożemu, które rodzi życie. Centralnym momentem dnia było Nabożeństwo Intronizacji Słowa Bożego.

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 29 Lipiec 2018
Procesja różańcowa

W czwartek o godzinie 21.00 w ramach nowenny przed Jubileuszem rozpoczęła się procesja różańcowa ulicami miasta.

 

Dodano: 26 Lipiec 2018
Odpust św. Anny

Sumie odpustowej  przewodniczył ks. Mariusz Zaniewicz. W homilii  poruszył temat przekazywania wiary wśród pokoleń. Ogromną rolę odgrywają dziadkowie, którzy mądrze, łagodnie i z konsekwencją  troszczą się o dzieci i wnuki. Suma odpustowa zainicjowała nowennę przed Jubileuszem 600 lecia naszej parafii. Niech Duch Święty przez posługę ks. Mariusza odnawia duchowe oblicze naszej parafii. Módlmy się o to codziennie.

Odpust św. Anny zdjęcia

Dodano: 26 Lipiec 2018
Św. Anna Patronka Garwolina

Od sierpnia 2018 roku św. Anna ma być oficjalnie patronką miasta Garwolina. We wtorek 24 lipca figura została umieszczona na cokole. Zanim nastąpi oficjalne odsłonięcie figury, pozostanie ona zakryta do 5 sierpnia.

Dodano: 26 Lipiec 2018
16 Niedziela Zwykła
  1. Dzisiaj spotkanie pielgrzymkowe. Do Sali parafialnej zapraszamy muzycznych na godzinę 16.00; i po mszy św. o godzinie 18.00 wszystkich zainteresowanych udziałem w pielgrzymce.
Dodano: 22 Lipiec 2018

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 100

Odwiedzin: 106784