Iskra Bożego Miłosierdzia

Pragniemy poinformować Państwa,
że z powodu remontu Oratorium,
od dnia 15 marca 2017 r. Biblioteka Katolicka
nie będzie czynna do odwołania.

 

Iskra BOŻEGO MIŁOSIERDZIA przy parafii
p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

Patronami naszymi są:  Pan Jezus Miłosierny , św. s. Faustyna, św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, bł. ks. Michał Sopoćko. Grupa nasza modli się od 25 lat, zawsze w Kościele przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Modlitwę prowadzili w różnych okresach czasu: śp. p. Marian Rękawek, śp. p.Tadeusz Kotlarski, p. p. Janina Wojtaś, Urszula Sobieska, Grażyna Kapica , Teresa Filaber, Halina Wojdat, Maria Trzcińska i in.

Od 01.01.2012roku Ks. biskup Zbigniew Kiernikowski z Ks. prałatem Ryszardem Andruszczakiem nadali nam nazwę: ISKRY MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i dla pełni radości Bożej i naszej wyrazili zgodę na EUCHARYSTIĘ w każdy I Piątek Miesiąca o godzinie 15.00. Kuratelę nad naszą ISKRĄ przyjął ks. proboszcz naszej parafii: prałat Ryszard Andruszczak oraz ks. Wiesław Mućka . Liczba modlących jest zmienna. Grupa jest otwarta dla chcących  się modlić. Grupa NIE PROWADZI ZBIÓREK PIENIĘDZY!

Cele modlitwy i adoracji:

 • Szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w parafii, w rodzinach, w Ojczyźnie i poza Jej granicami,

 • Modlitwy są w intencjach: Kościoła, Ojczyzny, Papieża, Pokoju w Ojczyźnie  i na świecie, ekumenizmu, duchowieństwa, dusz konsekrowanych, misji i rodzin,
  za dusze w Czyśćcu cierpiące, za chorych i konających oraz za  nas samych.

 • Szerzenie miłości miłosiernej: modlitwą, pomocą materialną i duchową, rozmową,

 • Bezpłatną naprawą różańców (z zachowaniem dyskrecji),

 • Angażowanie się w życie Parafii, uświęcanie się postami, modlitwą i jałmużną,

 • Udział w Rekolekcjach, pielgrzymkach, zjazdach,

 • Prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata dnia 28 września.

 • Przyjmowanie intencji modlitewnych proszących o modlitwę z zachowaniem
  dyskrecji i anonimowości !

 • Okazywanie Miłosierdzia Bożego słowem i czynem.

Członkowie: Każdy, kto akceptuje cele i założenia Iskry Miłosierdzia Bożego (wyłączając osoby będące pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających lub psychotropowych)

Sposoby realizacji:

 1. Codzienne modlitwy czcicieli Miłosierdzia Bożego : Koronka do Miłosierdzia Bożego, śpiew i modlitwy w intencjach Kościoła, Papieża , duchowieństwa, misji i wiernych w/g modlitw zatwierdzonych przez Kościół, posiadających NIHIL OBSTAT i IMPRIMATUR,
  i o godzinie 15, 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z Drogą Krzyżową po Kościele.

 2. W każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwy i pieśni całej wspólnoty.

 3. Msza Święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Wielkanocy o godz. 15,00 przed obrazem Jezu ufam Tobie,

 4. Propagowanie modlitwy do Miłosierdzia Bożego przez Skype. Od 5 lat mamy otwartą grupę modlitewną na Skype i modlimy się codziennie o godz. 15.00 do Bożego Miłosierdzia i o 19.15 odmawiamy Różaniec Święty. Osoby prowadzące modlitwy: PP. Krystyna Jakubowska, Teresa Maciocha, Marta Drela, Milenka Jakubowska, Grażyna Kapica. W tych codziennych modlitwach uczestniczą osoby stałe z Różana, z Dęblina, z Garwolina, z Wrocławia, z Madrytu, z Warszawy. W modlitwach czasami biorą udział goście domowi i znajomi z Puław, z Torunia, oraz byli obserwatorami 2 os. z Algierii.

 5. Pomoc osobom samotnym i rodzinom ( w miarę możliwości) szukającym naszej pomocy z Garwolina i z innych parafii , m.in. Żelechów, Samogoszcz, Górzno, Izdebno, Dęblin, Ostrówek, Miętne, Górki, i in. z zachowaniem dyskrecji.

 6. Spotkania opłatkowe z udziałem księży tutejszej parafii.

 7. Współpraca z miejscowym punktem charytatywnym.

 8. Wypożyczanie książek o tematyce i charakterze religijnym w Bibliotece Katolickiej przy Oratorium Iskry Bożego Miłosierdzia.

 9. Wyjazdy z modlitwą na zaproszenie do innych parafii. Do chwili obecnej wspólnotowe modlitwy odbyły się w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Gończycach i w Samogoszczy.

 10. Pozyskiwanie osób uzdolnionych do realizacji w/w zadań.

 11. Zbiórka zniszczonych różańców.

 12. Kserowanie i udostępnianie tekstów modlitw i pieśni wiernym miejscowym i przejezdnym.

 13. Pielgrzymka z Częstochowy do Łagiewnik w każdą I sobotę po Bożym Ciele (piesza ).

 14. "Rekolekcje w drodze" z Warszawy do Wilna w dniach 19 - 21 marca (autokarowa)

 15. Prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata dnia 28 września.

Proponujemy, zapraszamy i prosimy na spotkania czcicieli Miłosierdzia Bożego:

- adoracji Relikwii Św. s. Faustyny z rozważaniem Kalendarium Życia św. s. Faustyny

- czytania i rozważania Pisma Świętego

- czytania i rozważania Dzienniczka Św. s. Faustyny

- korzystania z biblioteki Katolickiej w naszym Oratorium.


- śpiewanie Koronki do Miłosierdzia Bożego i pieśni religijnych

- rozeznawania potrzeb indywidualnych w parafii i z okolic

- składania próśb o modlitwę grupy - bezpłatnie !

- integracji grupy


Kontakty z grupą:

Kapica Grażyna tel. 508 660 430; 605 420 076;

Skype: Grażynka lub
grazynka19470306, e-mail: grazyna_kapica@interia.eu;

Wojdat Halina tel. 512 320 952

Krystyna Jakubowska z Parafii p.w. Św. Anny w Różanie
e-mail:
milczar94@gmail.com

 O owocach i łaskach otrzymanych za pośrednictwem Obrazu Jezu Ufam Tobie i wspólnotowej modlitwie będziemy opowiadać na spotkaniach grupy.  Jesteśmy wdzięczni za wszelkie dobra, którymi nas Miłosierny Pan Bóg obdarował. Jesteśmy wdzięczni Ks. biskupowi i ks. prałatowi za opiekę nad nami  i księżom posługującym w konfesjonałach. Bóg zapłać i Szczęść Boże wszystkim czcicielom Miłosierdzia Bożego.

Iskra Bożego Miłosierdzia

Od listopada 2014 r.  w naszej parafii jest czynna Parafialna Biblioteka Katolicka i Oratorium Bożego Miłosierdzia. Możemy korzystać codziennie oprócz sobót, niedziel, świąt kościelnych i państwowych, w godzinach ustalanych na bieżąco wg potrzeb osób zainteresowanych i możliwości wolontariuszy. (Soboty są przeznaczone na sprawy wewnętrzne Oratorium : przygotowanie i kserowanie materiałów do prowadzonych modlitw, informacji do gazetki w naszej gablocie, lub pomoc osobom potrzebującym ). W zebranym księgozbiorze znajdziemy: książki teologiczne, literaturę katolicką, encyklopedie, słowniki, wyd. muzealne, leksykony, przewodniki, literaturę piękną: (ks. obyczajowe), poezję, biografie świętych i świeckich, książki popularno – naukowe z różnych dziedzin wiedzy, ( medycyna, historia, sztuka, geografia, sport, technika, kulinaria, rękodzieło ), przepisy kulinarne i wiele innych. Biblioteka Katolicka nadal przyjmuje bezpłatnie dary książek, czasopism, płyt, oraz w ramach tworzonego Muzeum Wiary Katolickiej  Ziemi Garwolińskiej i Mazowieckiej, pamiątki Wiary Katolickiej z terenu miasta Garwolina  i okolic. Pragniemy zachować pamięć o korzeniach  naszej wiary i  wiary  naszych przodków. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom. Bóg zapłać.

Proponujemy, zapraszamy i prosimy na spotkania czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 

  ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata" od wielu lat odbywa się w dniu 28 września, o godz.15. 00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. W środę nasi parafianie z Proboszczem ks. Ryszardem i ks. Wiesławem zgromadzili się na Skwerze Solidarności, by błagać o miłosierdzie dla świata całego. Modlitewne spotkanie poprowadziła wspólnota Iskra Bożego Miłosierdzia naszej parafii.
 
Odwiedzin: 137787