Koło Lektorów Świeckich

Dyżury lektorów od 01.03 -24.04.2020 r.

NIEDZIELA

  6.30 -  Chodak Mieczysław

  6.30 -  Przychodzka Grażyna

  8.00 -  Kurowski Maciej

  8.00 -  

 10.00 -  Pieńkosz Krystyna

10.00 -  Antolak Krystyna

12.00 -  Zając Wiktoria

12.00 -  Dudzik Jakub

16.30(15.30) -  Zając Janina

15.30 -  Karczmarczyk Małgorzata

18.00 -  Piętka Małgorzata

18.00 -   Przychodzka Mariola

PONIEDZIAŁEK

  6.30 -  Chodak Mieczysław

  7.00 -  Karczmarz Anna

  8.00 -  Płatek Augustyna

17.30 -  Piętka Małgorzata

WTOREK

  6.30 -  Przychodzka Grażyna

  7.00 – Pieńkosz Krystyna

  8.00 -  Floriańczyk Helena

17.30 -  Zając Janina

ŚRODA

  6.30 -  Karczmarczyk Małgorzata

  7.00 – Przychodzka Grażyna

  8.00 -  Zając Janina

17.30 -  Kowalska Ewa

CZWARTEK

  6.30 – Pasik Genowefa

  7.00 -  Frelek Małgorzata

  8.00 -  Płatek Augustyna

12.00 -  Zając Janina

17.30 – Antolak Krystyna

PIĄTEK

  6.30 -  Chodak Mieczysław

  7.00 -  Mucha Agnieszka

  8.00 -  Żukowska Ewa

15.00( I- piątek) – Zając Janina

17.30-  KSM

SOBOTA

6.30 -  S. Elżbieta

7.00 -  Przychodzka Grażyna

8.00 -  Antolak Krystyna

Czwartek  19.03 – Uroczyst.św. Józefa

 6.30 -  Genowefa Pasik

 6:30 – Chodak Mieczysław

 7.00 – Frelek Małgorzata

 7:00 – Pieńkosz Krystyna

 8.00 -  Płatek Augustyna

 8:00 – Grażyna Przychodzka

10.00 -  Cech

10.00 – Cech

12.00 – Floriańczyk Helena

12.00 – Zając Janina

17.30 -  Piętka Małgorzata

17.30 – Antolak Krystyna

Środa  25.03 – Uroczystość Zwiastowania

6.30 -  Karczmarczyk Małgorzata

6.30 – Pasik Genowefa

7.00 – Przychodzka Grażyna

7.00 – Pieńkosz Krystyna

8.00 – Płatek Augustyna

8.00 – Zając Janina

18.00 – Kowalska Ewa

18.00 – Dudzik Jakub

REKOLEKCJE

Poniedziałek  23.03

  6.30 -  Chodak Mieczysław

  9.00 -  Zając Janina

10.30 -  dzieci

12.00 -  Płatek Augustyna

18:00  - Piętka Małgorzata

20.00 –  Przychodzka Mariola

 Wtorek  24.03

  6.30 -  Przychodzka Grażyna

  9.00 -  Floriańczyk Helena

10.30 - dzieci

12.00 -  Płatek Augustyna

18:00  - Piętka Małgorzata

20.00 – Pieńkosz Krystyna

WIELKI   CZWARTEK  09.04. godz.18:00

  1. Pasik Genowefa
  2. Dudzik Jakub

WIELKI   PIĄTEK  10.04. godz.18:00

  1. Kowalska Ewa
  2. Floriańczyk Helena

WIELKA  SOBOTA   11.04. godz.20:00

1- Przychodzka Mariola

3- Zając Wiktoria

5- Chodak Mieczysław

7- Zając Janina

8- Antolak Krystyna

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  12.04

  6.00 -  Chodak Mieczysław

  6.00 -  Zając  Janina

10.00 -  Płatek  Augustyna

10.00 -  s. Elżbieta

12.00 -  Zając Wiktoria

12.00 -  Dudzik Jakub

18.00 -  Kowalska Ewa

18.00 -  Antolak Krystyna

PONIEDZIAŁEK   WIELKANOCNY  13.04

 6.30 -  Chodak Mieczysław

 8.00 -  Przychodzka Grażyna

10.00 -  Pasik Genowefa

12.00 -  Dudzik Jakub

18.00 -  Przychodzka Mariola

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dokumenty Kościoła Katolickiego mówią,
że bardzo ważna jest rola ludzi świeckich w liturgii.
Świeccy mogą w niej uczestniczyć aktywnie,
to znaczy włączać się w elementy liturgii, szczególnie w liturgię Słowa.

Od 2009  roku przy naszej Kolegiacie Przemienienia Pańskiego
działa Koło Lektorów Świeckich, którzy wraz z ministrantami
i lektorami liturgicznymi (w białych albach) angażują się w liturgię Słowa Bożego.

Wszystkich parafian, którzy pragną dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

Wszystkim zaangażowanym już osobom – lektorom świeckim i liturgicznym
z serca dziękujemy za poświęcony czas.

Ufamy, że wszelki wysiłek w tym względzie Pan wynagrodzi stokrotnie.

Odwiedzin: 124185