Koło Lektorów Świeckich

 

Dyżury lektorów od 02.03 – 26.04.2019   

Niedziela

6.30 Ewa Żukowska

 6.30 Mieczysław Chodak

8.00 Małgorzata Karczmarczyk   

8.00 Teresa Syrek

10.00 Krystyna Antolak

10.00 Krystyna Pieńkosz

12.00 Wiktoria Zając

12.00 Jakub Dudzik

16.30 [0d 10.03]15.30 Janina Zając

15.30 siostra Elżbieta

18.00 Małgorzata Piętka

18.00 Mariola Przychodzka

Poniedziałek 

6.30 Mieczysław Chodak

7.00 Grażyna Przychodzka

8.00 Teresa Walenda

17.30 Janina Zając

Wtorek

6.30 Grażyna Przychodzka

7.00 Krystyna Pieńkosz

8.00 Helena Floriańczyk

17.30 Małgorzata Piętka

Środa

6.30 Małgorzata Karczmarczyk   

7.00 Krystyna Antolak

8.00 Janina Zając

17.30 Ewa Kowalska

Czwartek

6.30 Genowefa Pasik

7.00 Krystyna Pieńkosz

8.00 Alicja Parobczak

12.00 Janina Zając

17.30 Małgorzata Lukowska

Piątek

6.30 Mieczysław Chodak

7.00 Agnieszka Mucha

8.00 Ewa Żukowska

I Piątek (05.04) 15.00 Teresa Syrek

17.30 KSM

Sobota

6.30 siostra Elżbieta

7.00 Krystyna Antolak

8.00 Janina Zając

40-to godzinne nabożeństwo

Poniedziałek 04.03

6.30 Mieczysław Chodak

8.00 Teresa Walenda

10.00 Augustyna Płatek

18.00 Janina Zając

Wtorek 05.03

6.30 Grażyna Przychodzka

8.00 Helena Floriańczyk

10.00 Augustyna Płatek

18.00 Małgorzata Piętka

Środa  Popielcowa 06.03

6.30 Małgorzata Karczmarczyk   

6.30 Teresa Syrek

8.00 Krystyna Antolak

8.00 Janina Zając

10.00 Augustyna Płatek

10.00 Teresa Walenda

18.00 Ewa Kowalska

18.00 Wiktoria Zając

Wtorek 19.03  Uroczystość św. Józefa

6.30 Grażyna Przychodzka

6.30 Mieczysław Chodak

7.00 Krystyna Pieńkosz

7.00 Krystyna Antolak

8.00 Augustyna Płatek

8.00 Helena Floriańczyk

9.00 LO

10.00 cech

17.30 Małgorzata Piętka

17.30 Janina Zając

Poniedziałek  25.03 Uroczystość Zwiastowania

6.30 Mieczysław Chodak

6.30 Grażyna Przychodzka

7.00 siostra Elżbieta

7.00 Augustyna Płatek

8.00 Teresa Walenda

8.00 Alicja Parobczak

17.30 Janina Zając

17.30 Jakub Dudzik

Rekolekcje

Poniedziałek   01.04

6.30 Mieczysław Chodak

9.00 Teresa Walenda

10.30  dzieci

12.00 Augustyna Płatek

18.00 Janina Zając

20.00 Krystyna Antolak

Wtorek     02.04

6.30 siostra Elżbieta

9.00 Augustyna Płatek

10.30  dzieci

12.00 Helena Floriańczyk

18.00 Janina Zając

20.00 Krystyna Antolak

Wielki Czwartek 18.04 18.00

  • Mieczysław Chodak
  • Genowefa Pasik

Wielki Piątek 19.04 18.00

  • Janina Zając
  • Karol Gałkowski

Wielka Sobota 20.04 20.00  

1 Ewa Kowalska

3 Janina Zając

5 Helena Floriańczyk

7 Jakub Dudzik

8 Wiktoria Zając

Niedziela Zmartwychwstania 21.04

6.00  I.. Hubert Zadrożny

        II.  Krystyna Antolak

10.00 I. Janina Zając

         II.   siostra Elżbieta

12.00 I. Wiktoria Zając

        II.  Jakub Dudzik

18.00  I. Augustyna Płatek

         II.  Małgorzata Piętka

Poniedziałek Wielkanocny 22.04

6.30 Mieczysław Chodak

8.00 Teresa Walenda

10.00 Krystyna Pieńkosz

12.00 Jakub Dudzik

18.00 Janina Zając

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dokumenty Kościoła Katolickiego mówią,
że bardzo ważna jest rola ludzi świeckich w liturgii.
Świeccy mogą w niej uczestniczyć aktywnie,
to znaczy włączać się w elementy liturgii, szczególnie w liturgię Słowa.

Od 2009  roku przy naszej Kolegiacie Przemienienia Pańskiego
działa Koło Lektorów Świeckich, którzy wraz z ministrantami
i lektorami liturgicznymi (w białych albach) angażują się w liturgię Słowa Bożego.

Wszystkich parafian, którzy pragną dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

Wszystkim zaangażowanym już osobom – lektorom świeckim i liturgicznym
z serca dziękujemy za poświęcony czas.

Ufamy, że wszelki wysiłek w tym względzie Pan wynagrodzi stokrotnie.

Odwiedzin: 109486