Katechezy dla narzeczonych

WSKAZÓWKI DLA PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Drodzy Młodzi, przyjmijcie okres narzeczeństwa jako opatrznościowy czas dany Wam przez samego Boga. On sam chce być w Waszym życiu. Słuchajcie więc Słowa Bożego, korzystajcie z paschalnej mocy sakramentów świętych i módlcie się za siebie, by odkryć wolę Bożą względem Was, a przez to w przyszłości pięknie wzrastać w miłości małżeńskiej. Nie pozwólcie, by zewnętrze przygotowania zabrały smak duchowego święta jakim jest wejście w przymierze z Bogiem w sakramencie małżeństwa.

Każdy chrześcijanin, który zamierza zawrzeć Sakramentalny związek małżeński musi być do niego odpowiednio przygotowany. Przed zgłoszeniem zamiaru zawarcia związku małżeńskiego w kancelarii parafialnej (zwyczajowo jest to kancelaria parafii zamieszkania narzeczonej) młodzież zobowiązana jest ukończyć cykl spotkań przygotowawczych i posiadać zaświadczenie ukończenia tych spotkań.

********************************************************************************************

Katechezy dla narzeczonych

13.06; 20.06; 27.06.

Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 8.00 w kościele, następnie spotkanie w auli Liceum Katolickiego

Dzień skupienia

27.06: godz. 12.00 Msza św., adoracja NS, katecheza

KATECHEZY DLA NARZECZONYCH

ZAPISY TYLKO TELEFONICZNIE

W DNI PRCAUJĄCE W GODZINACH 14.00 - 18.00

zamierzających zawrzeć związek małżeński

Odbycie tych katechez jest warunkiem rozpoczęcia przygotowania
do Sakramentu Małżeństwa w kancelarii parafialnej.

Oprócz katechez obowiązkowe jest spotkanie w Poradni rodzinnej

z Doradcą życia rodzinnego z  p. Edytą Piotrowską  tel. 787 705 057

Odbycie tych katechez jest warunkiem
rozpoczęcia przygotowania do Małżeństwa  w kancelarii parafialnej.
Jeśli ktoś z jakich powodów zaniedbał to przygotowanie,
jest możliwość odpłatnego ukończenia kursu poza parafią:

Kursy weekendowe dla narzeczonych w Opolu Nowym
Kursy weekendowe dla narzeczonych w Siedlanowie
Polecamy stronę internetową - Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej