Posłanie wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

 W niedzielę Miłosierdzia w katedrze siedleckiej odbyło się uroczyste posłanie wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Obecnie w całej diecezji do tej posługi zaangażowało się około 1000 osób. W dekanacie garwolińskim od dawna już trwają przygotowania do Dni Młodzieży w rejonie. Zaowocowało to dużą grupą chętnych, którzy w ramach wolontariatu chcą podarować swój czas, zdolności,  by pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia. Na potrzeby ŚDM zostały utworzone w dekanacie centra parafialne w Garwolinie (we wszystkich parafiach), w Borowiu, Górznie, Miętnem, Parysowie i Trąbkach. Tutaj, dzięki gościnności rodzin, będą przebywali młodzi z całego świata. W kościołach parafialnych będą odbywały się poranne modlitwy. Do wszystkiego potrzebna jest pomoc, ponieważ sami księża nie są w stanie wszystkiego udźwignąć. Stąd idea wolontariatu ŚDM.

Z dekanatu garwolińskiego na posłanie do Katedry Siedleckiej wyjechało 70 wolontariuszy. Warto podkreślić,  że ok. 40 z nich rekrutuje się z Katolickiego Liceum i Gimnazjum w Garwolinie. Dziękujemy tej Szkole i wszystkim, którzy w jakikolwiek, skuteczny sposób promują idee ŚDM. Wolontariusze wiedzą już, że czeka ich sporo pracy, ale są otwarci i zaangażowani.

Po przyjechaniu do Siedlec zgromadziliśmy się na placu przy pomniku św. Jana Pawła II, inicjatora ŚDM. Tutaj zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Następnie korzystając z wolnego czasu zaczęliśmy śpiewać i tańczyć. Była to okazja do ewangelizacji. Mówiąc językiem papieża Franciszka  - robiliśmy raban. Z naszych ust serc płynęła modlitwa pełna radości. Niektórzy przechodnie przystawali na chwilę.

W  Katedrze Siedleckiej Mszy św. posłania przewodniczył  ks. Biskup Piotr Sawczuk. Wygłosił także homilię, w której wskazał na Apostoła Tomasza. Podobnie jak wielu współczesnych młodych ludzi - miał on problem z wiarą. Jednakże, kiedy zbliżył się do Jezusa, wątpliwości ustąpiły. To zachęta dla młodych, aby w Jezusie Zmartwychwstałym szukali odpowiedzi na nurtujące, egzystencjalne pytania. Po Mszy św. pod czujnym okiem Centrum Diecezjalnego na czele z ks. Wojciechem Hackiewiczem Biskup Piotr wręczył posłania delegacjom wszystkich dziewięciu rejonów. Każdy wolontariusz otrzymał imienne posłanie. Na zakończenie wspólnie pomodliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził Biskup Piotr Sawczuk.

Ks. Tomasz Koprianiuk, DDM Garwolin
Więcej zdjęć w albumie poniżej:

POSŁANIE WOLONTARIUSZY ŚDM<<< Powrót
Dodano: 03 Kwiecień 2016
Gimnazjum NR 6 - Posłanie wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży
Odwiedzin: 136765