Spotkanie wolontariuszy ŚDM Garwolin

14 maja 2016r. odbyło się kolejne szkolenie dla wolontariuszy w regionie garwolińskim. Sala KLO połączyła ze sobą trzy dekanaty: garwoliński, łaskarzewski i osiecki. Licznie przybyła młodzież zapoznała się z informacjami dotyczącymi ŚDM w naszym regionie, zaś wszystko zostało okraszone śpiewem i dobrą zabawą.
Sobotnie spotkanie wolontariuszy rozpoczął rejonowy koordynator ŚDM Garwolin – ks. Wojciech Sobieszek, który gorąco przywitał gości oraz poprowadził wspólną modlitwę. Zaraz potem wszyscy zgromadzeni z radością i uśmiechem mieli okazję zaśpiewać hymn ŚDM przy pomocy i akompaniamencie swoich kolegów wolontariuszy z sekcji muzycznej.

Kolejną część spotkania przeprowadzili liderzy ŚDM Garwolin. Ten czas został podzielony został na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. Wolontariusze dowiedzieli się wówczas najistotniejszych wiadomości dotyczących naszego regionu podczas ŚDM oraz mieli okazję posłuchać świadectwa uczestnika ŚDM w Częstochowie 1991, który zarazem jest liderem naszego regionu.

Następnie liderzy ŚDM Garwolin poprowadzili animacje mające na celu zintegrowanie poszczególnych sekcji wolontariuszy: rzucanie piłką, budowle ze słomek, tworzenie kodeksu wolontariusza. Na koniec liderzy przypomnieli jeszcze najważniejsze informacje, podsumowali szkolenie i podali kolejne terminy spotkań. Wszystko zakończyło się śpiewem, wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

- W naszym regionie nie brakuje chętnych rąk do pomocy – zarówno ze strony młodych ludzi jak i rodzin przyjmujących młodzież. Liczba wolontariuszy w dzisiejszym spotkaniu potwierdziła to. Cieszymy się, że tak wiele osób chce służyć drugiemu człowiekowi i być otwartym na Boże miłosierdzie – powiedział ks. Wojciech Sobieszek.

Kolejne spotkanie młodzieży – Nowenna przed ŚDM 2016 – już w czwartek 20 maja w MB Częstochowskiej w Garwolinie o godz. 19, zaś wolontariusze sekcji językowej spotykają się 21 maja w salce przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, w godz. 11.30-13.00.

Magdalena Jasińska - rzecznik prasowy ŚDM Garwolin


 
<<< Powrót
Dodano: 14 Maj 2016
Gimnazjum NR 6 -    Spotkanie wolontariuszy ŚDM Garwolin
Odwiedzin: 136765