Czuwanie Młodych „Zmysły, prysły! Jest Bóg!”

20 maja 2016 r. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbyło się wyjątkowe spotkanie młodych, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Wspólnota Ruchu Światło- Życie wraz z ks. Pawłem Brońskim dołożyła wszelkich starań, aby czuwanie zostało zapamiętane i przyniosło konkretne owoce. Kluczem do sukcesu okazał się interesujący program spotkania i bardzo wymowne hasło: „Zmysły prysły! JEST BÓG!”. Uczestnicy wydarzenia mieli szansę jeszcze głębiej poznać Boga poprzez zaangażowanie wszystkich zmysłów.

„Jesus died to unlock my life” (tłum.: „Jezus umarł, aby odblokować moje życie”) - właśnie to zdanie stało się tematem konferencji, wygłoszonej przez księdza Pawła Brońskiego. Podczas tej, niemal godzinnej uczty dla ducha, młodzi rozwijali umiejętność uważnego słuchania, która jest niezwykle ważna w budowaniu osobistej relacji z Panem Bogiem, bo (jak powiedział ks. Paweł): „Jeśli słuchasz, masz o czym mówić. Jeśli nie słuchasz, nie masz o czym mówić. Zatem jeśli nie słuchasz Boga, to nie masz o czym z Nim rozmawiać”. Po konferencji uczestnicy czuwania skierowali swoje spojrzenia na Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, otoczonego blaskiem setek świec i wonią greckiego kadzidła. Adoracja, poprowadzona przez młodych oazowiczów, przeniosła zebraną młodzież w odległe, tylko Bogu znane, zakamarki dusz. Podczas czuwania, uświetnionego oprawą muzyczną, przygotowaną przez miejscowych księży, grających na instrumentach oraz parafianki, śpiewające wzruszające pieśni, odczytane zostały autorskie, niezwykle sugestywne rozważania.

Kolejnym punktem programu był liturgiczny obrzęd „Effatha!”, to znaczy "Otwórz się". Każdy uczestnik czuwania miał szansę poczuć Boży dotyk. Indywidualna modlitwa kapłanów nad młodymi, otwierająca uszy i usta, połączona z dotknięciem tychże części ciała, zmotywowała nie jedną osobę do bardziej czystego i szlachetnego życia oraz do większej otwartości na Bożą miłość i na drugiego człowieka.

Centralnym wydarzeniem całego spotkania była Eucharystia, określona przez organizatorów mianem "syntezy wszystkich zmysłów". To właśnie podczas Mszy Świętej uczestnicy, z otwartymi już sercami, oddychali Słowem Bożym, karmili się Miłością i wpatrywali się w Prawdę, a także słuchali poruszającego kazania wygłoszonego przez ks. Tomasza Koprianiuka.

Słodki poczęstunek, czyli pączki oraz krówki ciągutki z napisem „Kawałek Nieba dla Ciebie", był zasłużoną nagrodą dla duchowo nakarmionych, lecz wciąż fizycznie głodnych uczestników. Spotkanie zakończyło się bowiem o godzinie 23.00! Czas upłynął tak szybko, że gdyby nie zdrowy rozsądek, wielu zapewne pozostałoby do porannej Mszy Świętej! Ponad dwustu uczestników (nie tylko młodych, lecz także i tych trochę starszych) zebranych w Jedno Imię. Ponad dwustu uczestników śpiewających Hymn „Błogosławieni Miłosierni”. Ponad dwustu uczestników oddychających tą samą Prawdą. Ponad dwustu uczestników, a każdy ucałowany przez Boga z taką samą, ogromną czułością! Chwałą Panu!

opr. KP&PB
Więcej zdjęć w albumie poniżej:

 

Czuwanie Młodych „Zmysły, prysły! Jest Bóg!”

 

 

<<< Powrót
Dodano: 20 Maj 2016
Gimnazjum NR 6 -  Czuwanie Młodych „Zmysły, prysły! Jest Bóg!”
Odwiedzin: 136765