Ogólnopolska akcja „Kolędnicy misyjni”

Każdego roku kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona jest Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”. W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa, przez co stają się potencjalnymi ofiarami handlu. „Niewidzialne” w szerszym ujęciu to dzieci pozbawione uwagi i troski społeczeństwa – dyskryminowane lub odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub chorobę (własną lub rodziców).

6 stycznia 2017 w naszej parafii kolędowały dla dzieci Tajlandii dwie grupy uczniów Zespołu  Szkół nr 1 w Garwolinie pod opieką członków Stowarzyszenia Św. Franciszka: p. Agnieszki Skupniewicz i p. Ewy Pawełek oraz rodziców i starszego rodzeństwa. Po błogosławieństwie Ks. Proboszcza kolędnicy udali się do rodzin naszej parafii. W wielu domach zostali bardzo życzliwie przyjęci. Otrzymywali nie tylko ofiary na misje, lecz także słodkości. Mróz nie zgasił zapału, entuzjazmu i radości w sercach małych misjonarzy. W poniedziałek 9 stycznia będą jeszcze kolędować, odwiedzając klasy w swojej szkole.

Dodano: 06 Styczeń 2017
Gimnazjum NR 6 - Ogólnopolska akcja „Kolędnicy misyjni”