Wielki Koncert Kolęd i Pastorałek

W niezwykłej scenerii w niedzielę w garwolińskiej kolegiacie odbył się Koncert kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych pt. „Śpiewajcie i grajcie Mu!”. Przed tłumie zgromadzoną publicznością wystąpili lokalni artyści. - Włożyli dzisiaj serce, zdolności, piękną muzykę. I za to „Bóg zapłać”. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego piękna w naszej kolegiacie. Myślę, że będzie to piękna tradycja. W tym roku spotykamy się po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję, że przyszły rok przyniesie to, że będziemy się tak licznie gromadzili we wszystkich garwolińskich kościołach i kolędowali – mówił ks. prałat Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

To był wieczór pełny pięknych dźwięków i ważnych słów. W niedzielny wieczór w garwolińskiej kolegiacie można było usłyszeć tradycyjne polskie kolędy, pastorałki, utwory bożonarodzeniowe sprzed lat i współczesne kompozycje. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół smyczkowy i chór ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, chór z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, Chór Żelechowa oraz Chór Miasta Garwolina. Każdy z zespołów zaprezentował przygotowane przez siebie utwory, a na koniec wszyscy wystąpili razem. Wspólnie z Orkiestrą Dętą z Trąbek oraz wszystkimi zebranymi w kolegiacie wykonali najbardziej znane polskie kolędy – m.in. „Gdy się Chrystus rodzi” i „Wśród nocnej ciszy”.

Koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu!” dopełniali aktorzy Teatru Rękawiczka, którzy wcielili się w rolę aniołów i tekstami Matki Teresy z Kalkuty oraz ks. Jana Twardowskiego przypomnieli istotę Świąt Bożego Narodzenia.

- Chciałbym podziękować wszystkim występującym artystom. Wartością jest to, że to są wszyscy nasi miejscowi artyści – ludzie z Garwolina i powiatu garwolińskiego – podkreślał Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Organizatorami koncertu byli Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemieniania Pańskiego w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.

tekst:jd


Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w albumie poniżej:

Śpiewajcie i grajcie Mu! - 8.01.2017
 

*************************************************************************************************************

Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania:
Wielki Koncert Kolęd i Pastorałek

Finał Wielkiego Koncertu Kolęd i Pastorałek

 

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 08 Styczeń 2017
Gimnazjum NR 6 - Wielki Koncert Kolęd i Pastorałek
Odwiedzin: 110197