Etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

Etap rejonowy diecezjalnego konkursu biblijnego

W roku szkolnym 2016/17 odbywa się po raz pierwszy Diecezjalny Konkurs Biblijny dla uczniów klas drugich gimnazjum. Organizatorem jest Diecezja Siedlecka, a w niej Dzieło Biblijne z Moderatorem ks. Piotrem Mazurkiem na czele.

W dniu 7 marca 2017 r. odbył się etap rejonowy Konkursu. Uczestniczyło w nim ponad stu gimnazjalistów, zwycięzców etapu szkolnego, jednocześnie w pięciu rejonach diecezji. W Zespole Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego zorganizowano rozgrywki dla rejonu garwolińskiego, obejmującego dekanaty: garwoliński, osiecki, żelechowski, rycki, łaskarzewski. W Garwolinie trzydziestu dwóch uczniów walczyło o awans do finału.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.30. Pani Dyrektor szkoły Joanna Ostrowska bardzo serdecznie przywitała gości. Uczestnicy Konkursu wylosowali miejsca i po przeprowadzeniu czynności wstępnych, ok. godz. 10.00 zaczęli rozwiązywać test. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do kolegiaty Przemienienia Pańskiego na Mszę św. Celebrował ks. Paweł Wysokiński i ks. Piotr Mazurek, o oprawę liturgiczną zadbała młodzież – klasa II B z Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie. Po powrocie do szkoły zostały ogłoszone wyniki. Nagrody i dyplomy dla uczestników Konkursu oraz podziękowania dla katechetów wręczali ks. Dziekan Ryszard Andruszczak i pani Dyrektor Joanna Ostrowska. Największe załugi w przygotowaniu tego etapu poniosła koordynator rejonowa pani Elżbieta Misińska, na ręce której składamy serdeczne podziękowanie.

Zwycięzcami w rejonie garwolińskim, którzy zakwalifikowali się do finału diecezjalnego w Siedlcach zostali:

  1. Julia Zając (parafia św. Jana Pawła II w Sulbinach, Gimnazjum Katolickie w Garwolinie)
  2. Weronika Grzegrzółka (parafia św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Gimnazjum w Sobieniach Jeziorach)
  3. Karolina Baran (parafia Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym, Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym)
  4. Weronika Makulec (parafia św. Jana Chrzciciela w Górznie, Gimnazjum w Górznie)
  5. Julia Zielińska (parafia św. Izydora w Marianowie, Gimnazjum Powiatowe w Garwolinie)

Nie mogło zabraknąć tradycyjnego słodkiego poczęstunku dla młodzieży i opiekunów. Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie za „otwarcie drzwi i serc” za wszelką pomoc organizacyjną, za poświęcony czas, miłą atmosferę serdecznie dziękujemy staropolskim: „Bóg zapłać”.

 
 

Wszystkie zdjęcia do pobrania
dla uczestników konkursu w poniższych albumach:

I DKB - rejon garwoliński - cz. 1

I DKB - rejon garwoliński - cz. 2

I DKB - rejon garwoliński - cz.3

 

<<< Powrót
Dodano: 07 Marzec 2017
Gimnazjum NR 6 - Etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Biblijnego
Odwiedzin: 135690