„Popiełuszko - Litania Wolności”

33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: „Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy”. Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

W niedzielę 19 marca mogliśmy w naszym kościele wysłuchać „Popiełuszko - Litania Wolności”. To 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino. Muzyka została napisana na 12 osobowy skład z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” były wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie „Mszy za Ojczyznę”. Całość dopełnił pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.

Dodano: 19 Marzec 2017
Gimnazjum NR 6 - „Popiełuszko - Litania Wolności”