Podsumowanie Konkursu Biblijnego 2017

Rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs Biblijny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Św. Franciszka. Konkurs ten objęli swoim patronatem honorowym:
Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda; Starosta Powiatu Garwolińskiego P. Marek Chciałowski i Burmistrz Miasta Garwolin P. Tadeusz Mikulski. Lekturą w tym roku szkolnym była Ewangelia wg św. Łukasza. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Wg danych zapisanych w protokołach, w etapie szkolnym wzięło udział 556 uczniów z 45 szkół podstawowych. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z dekanatów garwolińskiego, łaskarzewskiego, żelechowskiego i osieckiego.

W dniu 22 marca 2017 r. odbył się finał w Zespole Szkól nr 1 w Garwolinie.  Czterdziestu czterech młodych ludzi reprezentowało 44 szkoły podstawowe.

24 kwietnia w wyżej wymienionej szkole uroczyście zakończono konkurs. W uroczystości uczestniczyli m.in.: ks. prałat Ryszard Andruszczak – Dziekan Dekanatu Garwolińskiego, ks. Piotr Mazurek – moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Siedleckiej, ks. Bogusław Filipiuk – wizytator dekanalny, Starosta Powiatu Garwolińskiego P. Marek Chciałowski, Burmistrz Miasta Garwolin P. Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Garwolin – P. Marek Jonczak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 P. Beata Liszko, członkowie Stowarzyszenia Św. Franciszka oraz finaliści konkursu z nauczycielami religii i rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem: „Objawienia Fatimskie”, by uczcić Maryję w setną rocznicę objawień i wsłuchać się w Jej orędzie. Aktorami byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli religii: s. Zofii, p. Eli, dekorację wykonała p. Anna Kajka. Wszystkim uczestnikom finału zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczycielom religii – podziękowania. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez członków Stowarzyszenia. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Jakub Misiak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaskarzewie
Aleksandra Lukowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie
Malwina Woźniak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wildze
Jan Pielak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie

Wyróżnienie:

Patrycja Agnieszczak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaleniu
Krzysztof Wójcik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu

Dziękujemy fundatorom nagród i sponsorom uroczystości: ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi, Panu Staroście Markowi Chciałowskiemu z Zarządem Powiatu Garwolińskiego, Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Mikulskiemu i Radzie Miasta Garwolin oraz ofiarodawcom Stowarzyszenia. Bóg zapłać!

Zdjęcia w większej rozdzielczości można pobrać z poniższego albumu:

KONKURS BIBLIJNY 2017

Dodano: 24 Kwiecień 2017