Uroczystość odpustowa i instalacja kanoników

6 sierpnia 2017 nasz rodzina parafialna przeżywała święto patronalne. Sumie odpustowej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej bp. Kazimierz Gurda, który dokonał instalacji dwóch kanoników garwolińskiej kapituły. Są nimi ks. Janusz Sałaj - proboszcz parafii Kąkolewnica i ks. Krzysztof Samsel - proboszcz parafii Osieck. – Czynię to z prawdziwą radością. Godność kanonika jest wyrazem mojej wdzięczności za wysiłki duszpasterskie księży, które realizują w żywej łączności ze swoim biskupem - mówił bp. Gurda. Znaczną część homilii poświęcił ordynariusz przemienieniu na Górze Tabor. - Jezus, by być z Ojcem wychodził ze świata hałasu i wchodził w przestrzeń ciszy, milczenia. Tego uczył swoich uczniów i tego pragnie nauczyć i nas. Zaprasza nas, abyśmy przenieśli się duchowo w świat ciszy, byśmy zakosztowali ciszy i milczenia. Żyjemy w świecie, który żyje hałasem, a czasem i krzykiem (...).  Gdzie możemy znaleźć naszą górę, nasze miejsce spotkania z Bogiem? Będzie nim zawsze nasza świątynia, nasz kościół, nasza kaplica, gdzie będziemy mogli odnaleźć ciszę. Myślę, że to miejsce jest najbardziej dla nas dostępne i bardzo bliskie. W kościele mogę usiąść w ciszy i pozostać w milczeniu przed Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie... - mówił biskup. W krótkim przemówieniu, ks. kan. Janusz Sałaj, w imieniu nowych księży kanoników wyraził wdzięczność JE księdzu biskupowi „za okazane nam zaufanie i nadanie tej godności kanonika Kapituły Garwolińskiej”. - Bardzo się cieszę, że księża naszej diecezji są zaangażowani w życie parafialne, że rzeczywiście chcą być pasterzami, którzy prowadzą te swoje wspólnoty parafialne do Chrystusa - podsumował Pasterz Kościoła Siedleckiego. Na zakończenie uroczystości przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem.

Wszystkie zdjęcia są do obejrzenia w albumie poniżej

ODPUST - 6.08.2017

Dodano: 06 Sierpień 2017