Powitanie pielgrzymów w naszej parafii z gr 7 A

W niedzielę 20 sierpnia 2017 uroczyście wprowadziliśmy do naszej świątyni pielgrzymów gr. 7 A, którzy brali udział w 37 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi wnieśli i przekazali naszej parafii duży procesyjny różaniec. W 100 r. objawień w Fatimie mamy na nowo podjąć prośbę Maryi, aby codziennie odmawiać różaniec. „Pani orędzia fatimskiego wskazuje na Różaniec, który słusznie można określić jako »modlitwę Maryi«” – mówił Jan Paweł II w 1982 roku w Fatimie. Wyjaśniał, że jest to „modlitwa, w której Maryja czuje się szczególnie zjednoczona z nami. Sama modli się z nami. Tą modlitwą zostają objęte sprawy Kościoła, stolicy św. Piotra, sprawy całego świata. Nade wszystko grzesznicy, aby się nawrócili i zbawili, a także dusze w czyśćcu”. Różaniec jako nieustanne powtarzanie Bogu, Jezusowi, Maryi: „kocham”. Nic dodać, nic ująć… tylko się modlić.

Dodano: 20 Sierpień 2017
Gimnazjum NR 6 - Powitanie pielgrzymów w naszej parafii z gr 7 A