6 niedziela zwykła B

1)   W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie osoby cierpiące, chore i wszystkich, którzy niosą samarytańską pomoc potrzebującym opieki. Msza św. z udziałem chorych i namaszczeniem o godz. 10.00. Prosimy osobom starszym i chorym pomóc w dotarciu do świątyni.

2) Od poniedziałku do środy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Jest to czas naszego dziękczynienia Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Znajdźmy czas, aby poprzez adorację oraz udział w nabożeństwach okazać naszą wdzięczność Panu Jezusowi za Jego obecność pośród nas. Msze św. z kazaniami przez trzy dni o tych samych godz. 6.30; 8.00; 10.00; 18.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Tadeusz Szyjka z Krasnojarska.

3) We wtorek przypada 1 r. śmierci ks. Adolfa Maciąga, który posługiwał w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 8.00.

4) W nadchodzącym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ  rozpoczniemy okres WIELKIEGO POSTU. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową zgodnie z prawem kanonicznym obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

5) Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pomyślmy o naszych wielkopostnych postanowieniach, o pojednaniu z naszymi bliźnimi oraz z Bogiem w Sakramencie Pokuty. Zachęcamy również do podjęcia osobistego zobowiązania do regularnej lektury Pisma Świętego. Wielki Post jest czasem, w którym katolik powstrzymuje się od udziału w zabawach tanecznych.

6) Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny. DROGA KRZYŻOWA w naszej świątyni odprawiana będzie dla dorosłych i młodzieży w każdy piątek o godz. 16.30. i o 20.00 droga krzyżowa przygotowana przez scholę ks. Józefa Szajdy . Droga Krzyżowa śpiewana tradycyjnie w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. już bez kazania. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne rodziców, dzieci i młodzież a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. W zakrystii jest grafik prowadzących Drogę Krzyżową w piątki. Grupy modlitewne i stowarzyszenia prosimy o wpisanie się.

7) W Wielkim Poście zapraszamy w soboty na Msze św. wieczorowe o godz. 17.30.

8) W przyszłą niedzielę, 18 lutego, będziemy gościć w naszej parafii współczesnego poetę – podróżnika po całym świecie, Krzysztofa Cezarego Buszmana, który pod koniec każdej Mszy św. przedstawi nam kilka swoich wierszy. Po Eucharystii będzie można nabyć tomiki jego poezji, a 27 marca w Wielki Wtorek w Sali Kina Wilga w Garwolinie odbędzie się popołudniowy koncert jego poezji przygotowany razem z uczniami Liceum z ul. Długiej, zatytułowany „Kocham Cię życie!” Serdecznie zapraszamy!

9) W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy: wielkopostne rozważania nad 7 darami Ducha Świętego; kiedy postanowienia wielkopostne mają wartość przemiany duchowej i świadectwa wiary; czym jest namszczenie chorych; 160 lat cudów w Lourdes przez wstawiennictwo Maryi.

Dodano: 11 Luty 2018