5 Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dziś ostanią niedzielę kwietnia. W tym tygodniu we wtorek rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00; a w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy piękny katolicki polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  3. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
  4. We wtorek (1 maja) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. w naszym kościele jak w dni powszednie.
  5. W środę (2 maja) Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.
  6. W czwartek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to zarazem rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.w intencji Ojczyzny w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 10.00. Msze św. w naszej świątyni według porządku niedzielnego, oprócz Mszy św. o godz. 16.30.
  7. 3 maja zwyczajem lat poprzednich na placu przed kościołem oraz na placu parafialnym kapłani będą błogosławić kierowców i  święcić pojazdy.
  8. W czwartek 3 maja KSM zaprasza wszystkich maturzystów na czuwanie modlitewne po Mszy św. wieczorowej. Będziemy czuwać i modlić się za tegorocznych maturzystów.
  9. W piątek wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. W tym dniu modlimy się w ich intencji, prosząc o bezpieczeństwo w tej ofiarnej służbie i obronę przed pożarami. Wszystkich, którym patronuje św. Florian zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30. Zapraszamy naszych parafian i strażaków do wspólnej modlitwy.
  10. W piątek zapraszamy maturzystów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 7.00. Będziemy prosić o dary Ducha św. i pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. (w Głoskowie o godz. 16.00). W sobotę nabożeństwo majowe i do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.
  12. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 4 maja br. jednocześnie przypomina o podjęciu daru wynagradzającego.
  13. Poświęcenia pól w naszej parafii o godz. 14.00:

6 maja - Czyszkówek, Lucin-Natalia, Zawady

13 maja - Żabieniec

20 maja - Puznów, Jagodne, Leszczyny

21 maja o godz. 16.00 -  Głosków, Dudka, Łętów,

27 maja - Niecieplin, Kol. Unin

14. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 dzieci klas III, którym poświęcimy książeczki do nabożeństwa a ich rodziców na spotkanie po Eucharystii.

15. „Rodzina Drogą Kościoła”– pod takim hasłem 13 maja br. w sanktuarium        Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w diecezji siedleckiej odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Chętnych zapraszamy o zgłoszenie się do zakrystii.

16. Niekanapowi wraz z KSM- em zapraszają młodzież do wyjazdu na Lednicę. To spotkanie organizowane co roku na polach Lednickich gromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodzieży z całej Polski i zagranicy. Zapisy i kontakt przez stronę internetową NIEKANAPOWI.PLi przez fejsbuka.

17. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. bpa Ignacego Świskiego.

18. Na kościół została złożona ofiara bezimienna 500zł. Serdeczne Bóg Zapłać!

19. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Stefan Piesiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dodano: 29 Kwiecień 2018