6 Niedziela Wielkanocna

1)    Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godzinie 10.00 adoracja  Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
2)    Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00; a w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy piękny katolicki polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
3)    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
4)    Poświęcenia pól w naszej parafii o godz. 14.00:
6 maja - Czyszkówek, Lucin-Natalia, Zawady
13 maja - Żabieniec
20 maja - Puznów, Jagodne, Leszczyny
21 maja o godz. 16.00 -  Głosków, Dudka, Łętów,
27 maja - Niecieplin, Kol. Unin
5)    Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 12.00 poświęcimy książeczki do nabożeństwa dzieci klas III, zaś rodziców zapraszamy na spotkanie po Eucharystii.
6)     „Rodzina Drogą Kościoła”– pod takim hasłem 13 maja br. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w diecezji siedleckiej odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Szczegóły na plakatach. Chętnych zapraszamy o zgłoszenie się do zakrystii.
7)    Niekanapowi wraz z KSM- em zapraszają młodzież do wyjazdu na Lednicę. To spotkanie organizowane co roku na polach Lednickich gromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodzieży z całej Polski i zagranicy. Zapisy i kontakt przez stronę internetową NIEKANAPOWI.PL  i przez fejsbuka.
8)    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na proces beatyfikacyjny Sługi Bożego
 ks. bpa Ignacego Świrskiego. W przedsionku kościoła wystawione są książki i obrazki. Zachęcamy, by każdy wziął  sobie jeden egzemplarz do domu.
9)    W poniedziałek 7 maja spotkanie Komitetu Kulturalnego o godzinie 19.00 w auli KLO.
10)    We wtorek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
11)    W piątek 11 maj o godzinie 20.00 rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Będziemy modlić się i rozważać katechezy papieża Franciszka o darach Ducha Świętego i o działaniu Ducha Świętego w rodzinach w oparciu o nauczanie sługi bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Nowennę będzie prowadzić Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie. Zapraszamy!
12)    W następną niedzielę o godz. 9.30 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
13)    W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest według dyrektyw ks. Bpa Ordynariusza na jubileusz diecezji.
14)    Msza Święta polowa z okazji Święta 1. Pułku Strzelców Konnych, zostanie odprawiona w niedzielę  13 maja o godzinie 13.30 na terenie OSP Leszczyny w Garwolinie przy ul. Sławińskiej.
W przyszła niedzielę o godzinie 12.00 przybędzie do naszej parafii figura Matki Bożej Fatimskiej poświęcona w Fatimie. Figura w tym roku będzie zawieziona do Tobolska na Syberii i tam zostanie. O godzinie 14.15 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. W procesji wokół kościoła będziemy modlić się na różańcu wypraszając przez wstawiennictwo MB łaski potrzebne rodzinom naszej parafii. O 15.00 pożegnamy figurę, która w asyście motocyklistów będzie odwieziona do Świdnika. Zapraszamy na modlitwę i trwanie przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
15)    Kino "Wilga" Garwolin , Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie , Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie , Parafia Jana Pawła II w Garwolinie zapraszają na cykl filmowy "Kinoteka Wiary".
 10 maja o godzinie 17:00 i 19:00 zostanie wyświetlony film  ANIOŁ.

(Informacje o filmie) : Małe, libańskie miasteczko, w którym dom stoi obok domu i wszyscy się dobrze znają. Mieszkańcy mają  swoje problemy, dziwactwa i grzeszki, ale są niezwykle religijni. Bo święty patron miasteczka bierze czynny udział w dyscyplinowaniu wiernych.
16)    W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy: Wywiad z naszym byłym wikariuszem ks. Wojciechem Sobieszkiem; co dalej z garwolińskim PKSem; Jak działa św. Szarbel? Zachęcamy do lektury.
17)    Na kościół zostały złożone ofiary:  bezimienna 200, 50 i KRK zel Janiny Szarek 240zł. Serdeczne Bóg Zapłać!
18)    W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Henryk Borowy, Andrzej Miętus, Helena Zając i Adam Ostolski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dodano: 06 Maj 2018