Figura Matki Bożej Fatimskiej

13 maja 2018 roku o godzinie 12.00 przybyła do naszej parafii figura Matki Bożej Fatimskiej, poświęcona w Fatimie w miejscu pierwszego objawienia Matki Bożej dzieciom. Figura w tym roku będzie zawieziona do Tobolska na Syberii i tam zostanie, by ochraniać mieszkających tam Polaków - wysiedleńców. Po uroczystym wniesieniu figury do kościoła w asyście mężczyzn i kapłanów, figura została postawiona w centralnym miejscu kościoła – przed ołtarzem. Po zakończonej Mszy św. była możliwość trwania przed figurą i modlitwy prywatnej. O godzinie 14.15 rozpoczęliśmy nabożeństwo fatimskie. W procesji wokół kościoła z różańcem w ręku modliliśmy wypraszając przez wstawiennictwo Matki Bożej łaski potrzebne rodzinom naszej parafii. O godzinie 15.00 ks. Prałat Ryszard Andruszczak proboszcz parafii podziękował w imieniu wszystkich Matce Bożej za opiekę i obecność. Podziękował również wszystkim uczestnikom nabożeństwa. Po serdecznym pożegnaniu figury Matki Bożej Fatimskiej, została Ona przetransportowana do Świdnika w asyście motocyklistów, by stamtąd samolotem polecieć do Tobolska.

Zdjęcia kliknij tu

Dodano: 13 Maj 2018