9 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie
  2. Od poniedziałku codziennie po Mszy o godz. 8.00 odmawiamy nowennę do św. Antoniego – Patrona w trudnych sytuacjach. Św. Antoni patronuje naszej kaplicy cmentarnej.
  3. We wtorek o godz. 17.30 przybędzie do naszej parafii ks. Bp Piotr Sawczuk, który uroczyście przekaże relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i odprawi Mszę św.
  4. W najbliższą sobotę ks. Prałat obchodzi 45 rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o Jego Osobie.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa i procesji eucharystycznej w oktawie Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy i tradycyjne poświęcenie wianków na Mszy św. wieczorowej.
  6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W dniach 7-9 czerwca br. odbędą się w Janowie Podlaskim i Siedlcach główne uroczystości jubileuszowe związane z dziękczynieniem za 200 lat istnienia naszej Diecezji. Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało: a)  7 czerwca br. (czwartek) o godz. 17.00 – Mszę św. z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski. W czasie Mszy św. będzie miał miejsce historyczny akt podniesienia Kolegiaty Janowskiej do godności Bazyliki Mniejszej. b)  8 czerwca br. (piątek) o godz. 7.30 – Mszę św. z Bazyliki Mniejszej w Janowie Podlaskim.

9 czerwca br. (sobota) od godz. 10.00 – centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej.  Transmisja z uroczystości w Siedlcach będzie również on-line na stronie internetowej Podlasie24.pl oraz diecezja.siedlce.pl Telewizja TRWAM będzie transmitowała 9 czerwca br. (sobota) o godz. 10.30 Mszę świętą dziękczynną za 200 lat istnienia Diecezji z siedleckiej Katedry.

8.Wszyscy wierni, którzy będą uczestniczyć we Mszach św., 10 czerwca 2018 r., w Niedzielę, w kościołach i kaplicach na terenie diecezji siedleckiej, także mogą uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Będzie to Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej. Po Komunii św. hymn Ciebie Boga wysławiamy.

9.Na uroczystości w sobotę (9 czerwca), do Siedlec organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii, do środy.

10. 15-16 czerwca odbędzie się Jerycho Młodych w Pratulinie. Spotkanie młodych zaplanowane jest z noclegiem pod namiotami. Zapisy u ks. Krzysztofa.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy rodziców uczniów klas siódmych/ drugich gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

12. 29 czerwca w czwartek w przychodni lekarskiej „Centrum” od godziny 14.00 odbędą się badania lekarskieUSG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są płatne 55 zł. bliższe informacje w przychodni przy ulicy Staszica 24.

13. Na kościół zostały złożone ofiary: bezimienna 100 zł, Pani doktor Szeląg 300zł. 14. W tym tygodniu Pan odwołał do wieczności: Henrykę Wągrodzką i Mariana Żurawek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Dodano: 03 Czerwiec 2018