Ogłoszenia 18 Niedziela Zwykła 05.08.2018r.

1. Dziś przeżywamy centralne Uroczystości Jubileuszowe. W naszej parafii Odpust. Zapraszamy na główną Mszę św. pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Gurdy na godz.12.00. Będzie ona transmitowana na żywo na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, gości oraz poczty sztandarowe wszystkich instytucji miasta i naszej parafii. Po Eucharystii ks. Bp i zaproszeni goście dokonają odsłonięcia figury św. Anny.

2. Po uroczystościach kościelnych zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie na plac przy plebanii, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.

3. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 6.30; 8.00; 10.00 i 20.00. Suma odpustowa z procesją o godzinie 10.00.

4. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski zachęcamy wiernych do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu.

5. Tych, którzy nie mogą udać się pieszo na Jasna Górę zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Na ołtarzach bocznych znajdują kartki na intencje pielgrzymów duchowych. Chętnych prosimy o wypisanie intencji i dostarczenie do zakrystii. Przypominamy, że w duchowe pielgrzymowanie może się włączyć każdy, kto: a)będzie (w miarę możliwości) codziennie uczestniczył we Mszy św. i przystąpi do Komunii św. b) codziennie odmówi część Różańca św., modlitwę południową Anioł Pański i Apel Jasnogórski c) każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną d) codziennie odmówi Modlitwę Pielgrzyma

6. Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie trwania pielgrzymki od 3 sierpnia do 14 - Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 20.00, a po niej Apel Jasnogórski.

7. W czwartek Msza św. o godzinie 12.00. w intencji uczestników Eucharystii oraz w intencjach napisanych na kartkach.

8. Na figurę św. Anny zostały złożone ofiary: bezimienne: 4x100; 3x200 i 500 zł.

serdeczne Bóg zapłać!

1. Pan kościelny Aleksander organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 14-15 sierpnia. Wyjazd o 7.00 sprzed kolegiaty. Podajemy pesel i wpłacamy 60 zł.

2. Wszystkim parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, spędzonej na wspólnym świętowaniu w gronie rodziny i przyjaciół – i serdecznie zapraszamy na plac przy plebanii od godziny 13.30.

Dodano: 06 Sierpień 2018