21 Niedziela Zwykła - Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

1. W sobotę 1 września  obchodzić będziemy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz poległych w jej obronie.
  2. Od najbliższej soboty - powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. – w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 17.30, w niedziele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.30 i 18.00.
  3. Papieska intencja modlitwy na wrzesień - Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota  miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła z racji I niedzieli miesiąca.
  6. W niedzielę, 2 września Msza św. polowa w lesie unińskim przy pomniku Żołnierzy Września o godz. 14.00. Tradycyjnie są przygotowane ciekawe atrakcje i spotkanie przy ognisku.
  7. Osoby zamierzające zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na katechezy, które odbędą się w naszej parafii w kolejne niedziele:  9, 16 i 23 września br. w auli KLO. Spotkania rozpoczynają się o godz. 9.00 i trwają do godz. 12.00. Zapisy pod adresem: rodzina@parafiagarwolin.pl
  8. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 3 września. Msza św. w kościele o godz. 8.00 dla ZS nr 1, a o godz. 9.00 dla LO im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz Gimnazjum i Liceum Katolickiego. W Głoskowie o godz. 8.30.
  9. Ruszyła w naszym mieście wspólna Akcja Urzędu Miasta i Policji pod hasłem: Seniorze bądź ostrożny, obejmująca szereg działań informacyjno-edukacyjnych, mających przestrzec ludzi w podeszłym wieku przed oszustami, naciągaczami, którzy coraz częściej, stosując różne metody wyłudzają pieniądze, okradają mieszkania. Prosimy wszystkich seniorów o czujność, ostrożność i przewidywalność w kontaktach z obcymi, aby nie paść ofiarą przestępców. Wychodząc z kościoła możemy wziąć dla siebie lub dla innych osób folderki informujące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedłdo wieczności: Jarosław Żuławn ik, Wanda Zawadka, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz Józefa Starzec, której pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Dodano: 26 Sierpień 2018