26 Niedziela Zwykła

1. Nasze wspólnoty młodzieżowe zapraszają chętnych do wstąpienia w ich szeregi. Piątek po Mszy św. wieczorowej spotyka się KSM a w sobotę o godzinie 17.00 „Niekanapowi”.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy październik- miesiąc różańcowy. Na NABO-ŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszamy wszystkich parafian. Za pobożne odmówienie części różańca (pięciu tajemnic) we wspólnocie Kościoła lub w rodzinie można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo różańcowe dla wszystkich będzie odprawiane codziennie o godz. 17.00, a po nim Msza św., w soboty po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Na karteczkach możemy składać prośby i intencje w których będziemy się modlić podczas Eucharystii.

5. W sobotę imieniny obchodzi ks. Artur Zbański - prefekt. Z tej okazji życzymy mu Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w kapłańskim posługiwaniu.

6. 6 października obchodzimy 22 r. beatyfikacji Męczenników Podlaskich, przez ich wstawiennictwo prośmy dla nas o jedność w rodzinach i dar męstwa w wyznawaniu wiary.

7. W dniu 7 października br. w Roku Jubileuszu 200-lecia istnienia naszej diecezji odbędzie się po raz VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. „Jak być mężczyzną we współczesnym świecie” temat przybliży ks. dr Piotr Pawlukiewicz. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Gorąco zachęcam ojców wraz synami, dziadków z ich wnukami. Gorąco zapraszamy Ojców kandydatów do bierzmowania oraz młodzieży, która miała bierzmowanie. Zapraszam różnego rodzaju wspólnoty, ruchy i organizacje zrzeszające mężczyzn. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego – będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię. Bp siedlecki Kazimierz Gurda

8. Miejska Rada Seniorów i Klub Seniora w Garwolinie organizują akcję „Biała Niedziela” i zapraszają seniorów 60+ na bezpłatne badania i konsultacje medyczne lekarzy specjalistów w dniu 7 października. Szczegóły na plakatach. Badania będą przeprowadzone w SP ZOZ w Garwolinie ul. Staszica.

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Po Mszy o godz. 10.00 modlitwa różańcowa z procesją do bocznych ołtarzy (w tym dniu nie będzie różańca wieczorem).

10.        W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 12.00 dzieciom klas III poświęcimy różańce. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Dodano: 01 Październik 2018