30 Niedziela Zwykła

1. Gościmy dziś Ks. Andrzeja Lemieszka proboszcza parafii św. Jana Pawła II. Przez cały dzień głosi u nas Słowo Boże. Po Mszy św. wraz z przedstawicielami swojej parafii będą zbierać ofiary przed naszą kolegiatą na budowę kościoła.
  2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie patronów diecezji św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o naszych biskupach ks. biskupie Kazimierzu i ks. bpie Piotrze.
  3. Dzisiaj w auli Klo o godzinie 15.00 spotkanie z ministrem Jackiem Sasinem szefem kancelarii premiera. Wstęp wolny.
  4. We wtorek po mszy św. wieczorowej spotkanie Koła Lektorów Świeckich.
  5. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli chwałę nieba. Tego dnia Msze św. w kościele: o godz. 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. Msza św. w Głoskowie o godz. 8.00. Msze św. na cmentarzu o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. O godz. 11.30 procesja po cmentarzu i modlitwa za zmarłych, zaś o godz. 12.00 uroczysta Msza św., po której będą poświęcone nowe pomniki i nagrobki naszych bliskich. Różaniec w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy cmentarnej.
  6. Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie 1 listopada będzie prowadziło zbiórkę na rzecz pomnika Dzieci Nienarodzonych i Utraconych. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać!
  7. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; i 18.00. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 18.00. Różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy cmentarnej.
  8. Z racji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego podczas odwiedzin cmentarza uważajmy na kieszonkowców. Nie zostawiajmy też cennych rzeczy w samochodach.
  9. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
  10. Od 3 do 8 listopada codziennie (z wyjątkiem niedzieli 4 listopada) w kaplicy cmentarnej o godz. 17.00 różaniec za zmarłych a po nim Msza św.
  11. Szczególną modlitwą Kościoła w listopadzie są wypominki. W naszej parafii przez cały listopad będziemy odmawiali codziennie różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych za zmarłych rozpoczniemy 1 listopada. W ciągu roku w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 9.30 różaniec, a o godz. 10.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Kartki wypominkowe znajdziemy przy ołtarzach bocznych. Prosimy o ich czytelne wypełnienie.
  12. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  13. Za tydzień po Mszy św. o godzinie 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz świątyni. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich strażakówz jednostek podległych miastu. W ich intencji będzie sprawowana Msza św.
  14. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze i misyjne z obrazami NMP.
  15. W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy między innymi o obchodach 100 lecia naszego I Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dodano: 29 Październik 2018
Gimnazjum NR 6 - 30 Niedziela Zwykła