31 Niedziela Zwykła

1)    Gościmy dziś ojca Włodzimierza Jamrocha misjonarza oblata Maryi Niepokalanej z Kodnia. Całą  niedzielę ksiądz Włodzimierz głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze.
2)    Na Mszy św. o godzinie 10.00 modlimy się za wszystkich strażaków  z jednostek podległych miastu. Po Mszy św. o godzinie 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz świątyni.
3)    Dziś o godz. 10.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Gorąco prosimy o życzliwe przyjęcie organisty p. Lucjana. Przyjęty od niego opłatek niech będzie znakiem jedności i przynależności do naszej  wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu Pan organista odwiedzi:
    poniedziałek: Dudka i Łętów
    wtorek: Głosków
    środa: Żabieniec i Czyszkówek
    czwartek: Jagodne
    sobota: Kol. Unin
4)    Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
5)    Od 3 do 8 listopada codziennie (z wyjątkiem niedzieli 4 listopada) w kaplicy cmentarnej o godz. 17.00 różaniec za zmarłych a po nim Msza św.
6)    We wtorek, 6 listopada w naszej kolegiacie o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Nauczycieli, Pracowników i Uczniów z I LO im. Marsz. Józefa Piłsudskiego z ul. Długiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za nich.
7)    Od 8 listopada rozpoczniemy wyczytywanie kartek wypominkowych w następującym porządku:
        czwartek (8.11.) na cmentarzu: godz. 17.00: Wypominki różne, z kartek bez adresu  i spoza parafii.

piątek (9.11.) godz. 17.00: Al. Żwirki i Wigury. Na wioskach: godz. 17.00:
        Niecieplin, Żabieniec i os. Leszczyny (ul. Andersa, Sławińska, Cicha).
        sobota (10.11.) godz. 8.30: ul. Długa. Na wioskach: godz. 17.00: Puznów i Zawady: (ul. Sobieskiego, Studzińskiego, Źródlana, Ogrodowa, Zawady, Wesoła)
        niedziela (11.11.) – godzina 17.30 ul. Staszica, Kościelna, Parkowa, Sportowa, Olimpijska. Szczegółowy program wypominek na cały listopad  umieszczony jest na str. internetowej parafii i jest wywieszony w gablocie przy wejściu do Kościoła.
8)    W czwartek o godzinie 12.00 podczas Mszy św. modlimy się za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Na kartkach możemy wspomnieć zmarłych kapłanów, którzy nas chrzcili, udzielali sakramentów i którym wiele zawdzięczamy. Msza św. będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów z dekanatu garwolińskiego.
9)    W sobotę 10. XI. na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie do auli KLO wszystkie dzieci klas III,  które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
        Natomiast  w niedzielę, 11.XI. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 dzieci wraz z rodzicami.
10)    W niedzielę 11 listopada, przypadnie 100. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom,  jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.
11)    Na świętowanie 11 listopada wywieśmy flagę narodową. Niech będzie znakiem na naszych domach, w pracy, w naszych urzędach, szkołach, szpitalu i sklepach. Kto może, niech przyczepi flagę do samochodu.
12)    W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze i misyjne z obrazami NMP.
13)    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności: Małgorzatę Pawliszewską, Mariannę Halinę Jaworską, Krystynę Wójcik, Eugeniusza Kocona. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb Jadwigi Czernelewskiej i Jadwigi Zaluskiej. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 04 Listopada 2018