XXXII Niedziela Zwykła 28.10.2018r.

1. Dziś przypada 100. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godzinie 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka.
  2. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 dzieci klas trzecich wraz z rodzicami.
  3. W tym tygodniu Pan organista uda się z opłatkami do rodzin:poniedziałek- Puznó; wtorek- Niecieplin ul. księcia Janusza przy Niecieplinie; środa- ul. Źródlana, Ogrodowa i Sobieskiego; czwartek- ul. Zawady, Studzińskiego, Wesoła i Wiejska od świateł; piątek- ul. Sławińska, Andersa i Cicha; sobota- Natalia i Lucin.
  4. W środę w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach klerycy wystawiają sztukę teatralną „Ciernie władzy”. Wyjazd autokarem o godzinie 12.00 powrót na 17.00. Koszt wyjazdu 20 zł. zapisy w zakrystii.
  5. W czwartek o godzinie 12.00 podczas Mszy św. modlimy się w intencjach przyniesionych przez uczestników.
  6. W najbliższy czwartek zapraszamy Przedsiębiorców i Pracowników a także osoby aktywne i prowadzące własna działalność na Mszę św. w parafii MB Częstochowskiej na godzinę 18.00. Mszę św. z zawierzeniem firm Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz. Po Mszy św. spotkanie w Sali Babie Lato w Woli Rębkowskiej.
  7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych polecanych w wypominkach: Poniedziałek godz. 17.00: Czyszkówek; Wtorek godz. 17.00: Os. Jagodzińska, ul. Zagrodowa; Środa godz. 17.00: ul. Kołłątaja, Konarskiego, Krasickiego, Parysowska, Ks. Anny, Ks. Janusza;  Czwartek godz. 17.00: Os. Zarzecze (ul. Konopnickiej, Hłaski,    Kraszewskiego, Zarzecze, Wańkowicza, Błonie); Piątek godz. 17.00: ul. Senatorska; Sobota godz. 8.30: Lucin i Natalia.  Na wioskach, godz. 17.00: Głosków-Dudka-Łętów oraz Jagodne; Niedziela godz. 17.30: ul. Spacerowa, Radosna, Boczna
  8. W sobotęprzypada dzień imienin ks. Grzegorza. Z tej okazji życzymy mu wielu łask Bożych w życiu osobistym i w kapłańskim posługiwaniu.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na Mszę św. o godzinie 16.30. obecność obowiązkowa.
  10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 16.30 będziemy się modlić za zmarłych pielgrzymów grupy 7A. po Mszy św. spotkanie w auli KLO.
  11. W przyszłą niedzielę PCK organizuje oddawanie krwi na placu przed kolegiatą od godziny 9.00 do 13.00. Serdecznie zapraszamy.
  12. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz nasza parafia zapraszają na koncert z okazji wspomnienia św. Cecylii. 18 listopada o godzinie 19:00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zaśpiewają: schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór parafii Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie, chór parafialny z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie i parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach oraz Chór Miasta Garwolina. Zapraszamy!
  13. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie. Pierwsza 18. 11.2018r. o godzinie 9.00 w auli KLO.
  14. Do 25 listopada KSM przeprowadza zbiórkę żywności i środków czystości w ramach akcji „Polak z sercem”.
  15. Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Piłsudskiego zaprasza swoich Uczniów, Absolwentów i inne chętne osoby do udziału w jubileuszowej wycieczce do Włoch w dniach od 31 maja do 9 czerwca 2019 r. W programie przewidziano zwiedzanie zabytków regionów takich jak Toskania, Lombardia i Trydent z przepięknym jeziorem Garda. Nie zabraknie również modlitwy w lokalnych sanktuariach i innych atrakcji. Zapisy prowadzi ks. Piotr Mazurek – prefekt Liceum na Długiej. Program szczegółowy i kontakt znajdziemy [na stoliku pod chórem / w zakrystii/ w gablocie] i na stronie:www.logarwolin.edu.pl
  16. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze i misyjne z obrazami NMP.

Dodano: 11 Listopada 2018
Gimnazjum NR 6 - 32 Niedziela Zwykła