1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy ADWENT, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 12.00 dzieciom klas III poświęcimy medaliki a rodziców zapraszamy na spotkanie po Mszy św.
  4. Jak co roku Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie organizuje dziś przed kościołem kiermasz i rozprowadza piękne wieńce adwentowe i ozdoby świąteczne.
  5. W adwencie zachęcamy do duchowego wysiłku, by zbliżyć się do Boga przez systematyczną modlitwę, czytanie Pisma św. i podejmowanie dobrych postanowień.
  6. RORATY w środy i soboty o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do bierzmowania oraz dorosłych z lampionami. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w roratach raz w tygodniu.
  7. Młodzież z KSM-u sprzedaje kalendarze adwentowe dla dzieci i dorosłych.
  8. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników.
  9. W czwartek o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencjach uczestników.
  10. Papieska intencja ewangelizacyjna na grudzień: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.
  11. Kapłani rozpoczynają w dekanacie posługę spowiedzi rekolekcyjnych.
  12. W tym tygodniu Pan organista uda się z opłatkami do rodzin:
    - ul. Senatorska i Przechodnia

- wtorek: Bloki przy Al. Żwirki i Wigury nr 2, 4, 6

- środa: Bloki przy Al. Żwirki i Wigury nr 8, 10, 12, 14

- czwartek: Bloki przy ul. Jagodzińskiej
- piątek: Al. Żwirki i Wigury(niska zabudowa), Kuśnierska, Szkolna i Wolna
- sobota: ul. Sportowa, Parkowa, Kościelna, Jana Pawła II i Polska

1. Podobnie jak w latach poprzednich w Narodzenie Pańskie (25.12.) o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną Małżonków Jubilatów obchodzących w tym roku złote bądź srebrne gody. Tych, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej prosimy o zgłoszenia w zakrystii do 18 grudnia.
  2. W przyszłą niedzielę przed kolegiatą będą zbierane ofiary do puszki na Kościół na wschodzie.
  3. Przed kościołem p. Beata Dziubak sprzedaje kalendarze. Pani Beata walczy z nowotworem raka mózgu. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na lekarstwa i jej leczenie.
  4. W sobotę o godz. 9:00 zbiórka dla wszystkich kandydatów i ministrantów.
  5. Nasza parafia wraz z diecezjalnym Dziełem Biblijnym serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch podczas majowego długiego weekendu w dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r.Z racji dziękczynienia za Jubileusz 600-lecia naszej parafii chcemy odwiedzić najważniejsze włoskie sanktuaria i warte zobaczenia miasta, takie jak: Wenecja, Rzym i Watykan z mszą przy grobie św. JanaPawła II, Asyż ze św. Franciszkiem, San Giovanni Rotondo ze św. ojcem Pio, Neapol ze znanym ojcem Dolindo, Lanciano z miejscem cudu eucharystycznego, maryjne Loreto oraz Padwę ze św. Antonim i Tarvisio. Informacje znajdziemy w zakrystii, na naszej stronie parafialnej oraz na stronie arkapielgrzymki.pl. Zachęcamy do udziału w tej dziękczynnej jubileuszowej pielgrzymce.
  6. Na ogrzewanie kościoła zostały złożone 3 ofiary bezimienne: 2x500 i 100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Feliksa Talar, Mieczysław Głowienka i Tadeusz Wągrodzki którego pogrzeb odbędzie się jutro. W intencji tych zmarłych i wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Dodano: 03 Grudzień 2018
Gimnazjum NR 6 - 1 Niedziela Adwentu