2 Niedziela Adwentu

1)  W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy w Polsce - Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek.

2)  Dzisiaj o godz. 9.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a po nim Msza św. w ich intencji.

3)  Dzisiaj o godzinie 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej

4)  Zapraszamy dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych na Mszę św. ku czci Matki Bożej – czyli na Roraty, które odprawiamy w środy i soboty o godz. 6.00.

5)  Każdego 10 dnia miesiąca modlimy się za ofiary katastrofy smoleńskiej oraz prosimy Pana Boga w intencji naszej Ojczyzny.

6)  W czwartek o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę świętą.

7)  W tym tygodniu Pan organista uda się z opłatkami do rodzin:

-    poniedziałek: ul. Dobra i Blok Wojskowy

-    wtorek: ul. Długa

-    środa: ul. Stawki i Mokra

-    czwartek: Bloki przy ul. Kościuszki.

8)  13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wprowadzenia  stanu wojennego.  Będziemy modlili się w int. naszej Ojczyzny.

9)  Prosimy o zgłaszanie w zakrystii małżonków którzy w tym roku obchodzili srebrne, złote, diamentowe gody małżeństwa. Msza św. w int. jubilatów w Narodzenie Pańskie o godz. 12.00.

10) Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe., które poprowadzi ks. Leszek Borysiuk. Do sakramentu spowiedzi zachęcamy i zapraszamy w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek program rekolekcji jest następujący: o godz. 6.30; 10.00, 12.00 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 14.30 Eucharystia w Głoskowie, o godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. z nauka dla młodzieży i o godz. 20.00 Msza św. z nauką ogólną. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone zostaną:

   w poniedziałek – na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe do paczek.

   a wtorek -  jako wyraz naszego podziękowania ks. rekolekcjoniście.

11) W przyszłą niedzielę kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. na godzinę 8.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa.

12) Jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić przed świątynią. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.

13) Paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących parafian będą wydawane w parafialnym punkcie charytatywnym po następnej niedzieli. Szczegóły podamy za tydzień.

14) W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczór chwały w parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie na godzinę 18.00.

15) W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie organizuje kiermasz ozdób świątecznych.

16) W przyszłą niedzielę Związek Niepełnosprawnych zaprasza osoby niepełnosprawne na wigilię w szkole nr 2 na godzinę 14.00.

17) Na ogrzewanie kościoła została złożona ofiara bezimienna 50 zł. serdeczne Bóg zapłać.

18) W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Wągrodzki Tadeusz i Wielgosz Józefa.  W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dodano: 10 Grudzień 2018
Gimnazjum NR 6 - 2 Niedziela Adwentu