3 Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek program rekolekcji jest następujący: o godz. 6.30; 10.00, 12.00 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 14.30 Eucharystia w Głoskowie, o godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. z nauka dla młodzieży i o godz. 20.00 Msza św. z nauką ogólną. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone zostaną:
  • w poniedziałek – na przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe do paczek.
  • we wtorek -jako wyraz naszego podziękowania ks. Rekolekcjoniście.
  1. Prosimy osoby opiekujące się starszymi i chorymi o pomoc w dotarciu na rekolekcje.
  2. Paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących parafian będą wydawane w parafialnym punkcie charytatywnym w środę i czwartek w godz. od 13.00 do 16.00.
  3. Dzisiaj przed kolegiatą Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie rozprowadza ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i świąteczne. Zachęcamy do zainteresowania się.
  4. W środę kapłani udadzą się do chorych. Od godz. 9.00 na wioski,

a w mieście od godz. 14.00. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii.

1. Jak w każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.00. Nasze intencje, prośby i podziękowania możemy napisać na karteczkach, które będą czytane podczas Mszy św.
  2. Trwa akcja Caritas Polska „”. Przed kościołem możemy jeszcze nabyć świece wigilijne.
  3. "Młode przewodniczki i Szefowe z hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy zapraszają na kiermasz wykonanych własnoręcznie świątecznych ciast. Zebrane środki będą przeznaczone na wyjazd na Euromoot - czyli międzynarodową wędrówkę Skautów Europy we Włoszech w lipcu przyszłego roku. Będzie to dla nich niepowtarzalna okazja by wędrować wspólnie ze skautami innych narodowości, wielbiąc Pana i szerząc ideę jedności i braterstwa w Europie. Kiermasz odbędzie się w następną niedzielę po mszach o godzinie 10 i 12. Serdecznie zapraszamy! "
  4. Przypominamy o Mszy św. w int. złotych i srebrnych Jubilatów Małżeństwa w pierwszy dzień świąt. Tych, którzy chcą uczestniczyć w Eucharystii dziękczynnej prosimy o zgłoszenia wzakrystii do 18 grudnia.
  5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Tudek, Regina Piłka i Zygmunt Żak. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 16 Grudzień 2018
Gimnazjum NR 6 - 3 Niedziela Adwentu