4 Niedziela Adwentu

• "Młode przewodniczki i Szefowe z hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy zapraszają na kiermasz wykonanych własnoręcznie świątecznych ciast. Zebrane środki będą przeznaczone na wyjazd na Euromoot - czyli międzynarodową wędrówkę Skautów Europy we Włoszech w lipcu przyszłego roku. Będzie to dla nich niepowtarzalna okazja by wędrować wspólnie ze skautami innych narodowości, wielbiąc Pana i szerząc ideę jedności i braterstwa w Europie. Kiermasz odbędzie się dziś po mszach o godzinie 10 i 12. Serdecznie zapraszamy! "
  • W poniedziałek Msze św. tylko rano 6.30; 7.00 i 8.00. Wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia.Zachowajmy w naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter całego dnia i wieczerzy wigilijnej. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą: Wierzę w Boga, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2), odśpiewaniem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o osobach samotnych, opuszczonych i chorych – jeśli wiemy, że tacy ludzie są obok nas, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, szczerze i na trwale wyciągnijmy ręce do zgody, z serca wszystko wybaczając. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  • Celebrację Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która w tym roku przypada we wtorek, rozpoczniemy w poniedziałek o godz. 23.30 Liturgią Godziny czytań a następnie o północy uroczystą Pasterką w intencji Parafian i Gości. W dzień Bożego Narodzenia Msze święte sprawowane będą o godz. godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W Głoskowie tradycyjnie o godz. 9.15. Zechciejmy ten dzień spędzić w gronie rodzinnym.
  • W czasie świąt pamiętajmy w modlitwie także o naszych bliskich. Postarajmy się również nawiedzić ich groby.
  • W uroczystość Bożego Narodzenia we wtorek podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów małżeństwa.
  • W środę 26 grudnia, przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W II dzień Świąt porządek Mszy świętych jak w niedzielę z wyjątkiem Eucharystii o godz. 16.30. W Głoskowieo godz. 9.15.
  • Pan Lucjan Banowski nasz organista ofiarował na potrzeby parafii 5.000.zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Wizyta duszpasterska rozpocznie się w czwartek 27 grudnia. Program wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

27 grudnia 2018 czwartek:

9.00 Głosków,  Dudka

15.30 Osiedle "Cichy Zakątek" przy ul. Wiejskiej

28 grudnia 2018 piątek:

9.00 Puznów,  Natalia (bez numerów        z  Czyszkówka)

15.30 Zawady (ul. Ogrodowa, Źródlana, Zawady, Studzińskiego, Wesoła i                       Sobieskiego )

29 grudnia 2018 sobota:

9.00 Kol. Unin,  ul. Polna oraz domy z Gracjanowa należące do parafii

15.30 Osiedle Zarzecze (Błonie, Hłaski, Konopnickiej, Wańkowicza, Kraszewskiego, Zarzecze) i 3-go Maja

31 grudnia 2018 poniedziałek: 9.00 Jagodne, Niecieplin (bez ul. Ks. Janusza)

W razie nieobecności domowników w podanym terminie, można podejść do zakrystii i ustalić termin przyjęcia księdza na wizytę duszpasterską.  W czasie kolędy - kancelaria czynna po Mszy św. o godz. 8.00, a spowiedź 15 minut przed Mszą św. wieczorową.

• Na kościół została złożona ofiara bezimienna 100 zł. serdeczne Bóg zapłać!
  • 30 grudnia o godzinie 10.00 w naszej kolegiacie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu OSP w Garwolinie.
  • W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy: Na co czekamy w te święta? dlaczego modlitwa za Ojczyznę jest naszym obowiązkiem? czym są leki roślinne? zachęcamy do lektury.
  • W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zofię Jasińską, Antoniego Talara i Mirosława Meterę. Wieczny odpoczynek...

Dodano: 25 Grudzień 2018
Gimnazjum NR 6 - 4 Niedziela Adwentu