Niedziela Św. Rodziny

1. Dziś Niedziela św. Rodziny. Upraszając wstawiennictwa św. Rodziny z Nazaretu polecamy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej parafii.
  2. Dziś koncert kolęd w wykonaniu OSP z Garwolina. Orkiestra uświetni Mszę św. o godzinie 10.00 a po Mszy św. zapraszamy serdecznie na koncert.
  3. Jutro będziemy przeżywali ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. dziękczynna za miniony rok będzie sprawowana o godzinie 17.00.
  4. We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św.: 6.30; 8.00; 10.00; 12.00, 18.00. Przypominamy, że obecność na Mszy św. w Nowy Rok jest obowiązkowa. Msza św. w Głoskowie o 9.15.

5)  Papieska intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

6)  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00. W Głoskowie o godzinie 16.00.

7)  Ze względu na kolędę prosimy o korzystanie ze spowiedzi w tygodniu.

6)  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. (nie będzie Mszy św. o 12.00) . Po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 w parafii MB Częstochowskiej wyruszy do naszej kolegiaty Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny, aby przebierając się w odpowiednie stroje postaci z tradycyjnych jasełek wzięły udział w tym orszaku. Nasi parafianie ubierają się w stroje koloru zielonego.

8)  Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje Kościoła.

9)  13 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kółek Różańcowych naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na spotkanie do auli KLO.

10) W przyszłą niedzielę koncert kolęd o godzinie 19.00 w naszej kolegiacie. Wystąpi schola dziecięca z naszej parafii, schola dziecięca z parafii MB Częstochowskiej, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych- wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie, chór I LO im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie, chór parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach – Jeziorach, chór Miasta Garwolina, Orkiestra z Trąbek i Teatr Rękawiczka. Serdecznie zapraszamy!

11)Trwa wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzają rodziny, niosąc Boże błogosławieństwo. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z naszej parafii:

2 stycznia 2019 środa

9.00      Lucin  (od ul Drukarskiej w Sulbinach) Księcia Janusza

15.30    Ul. Długa ( niska zabudowa) i bl.: 7, 9, 11, 12, 31

3 stycznia 2019 czwartek

9.00      Czyszkówek

15.30    Kościuszki niska zabudowa + Bursztynowa, Kościuszki bloki numer: 4, 11, 13, 25, 38

4 stycznia 2019 piątek

9.00      Łętów i ul. Parysowska, Księżnej Anny, Księcia Konrada

15.30    Targowa

5 stycznia 2019 Sobota

9.00      Leszczyny, Osiedle kamienne

15.30    Nadwodna - niska zabudowa i bloki nr 10, 14, 15  i 15a, Krótka, Zgody, Działyńczyków

7 stycznia 2019 poniedziałek

15.30    Wiejska i  Konarskiego, Kołłątaja, Krasickiego,

12) W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu.

13) ***W przyszłą niedzielę w kaplicy w Głoskowie dzieci i młodzież przedstawią jasełka po Mszy św. Serdecznie zapraszamy!

14) W tym tygodniu odeszli do wieczności:  Mirosław Metera i Jacek Sewruk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dodano: 30 Grudzień 2018
Gimnazjum NR 6 - Niedziela Św. Rodziny