Niedziela Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Przeżywamy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli.
  2. Nie będzie dziś Mszy św. o 12.00.
  3. Z parafii MB Częstochowskiej po Mszy św. sprawowanej tam o godz. 11.30 wyruszy do naszej kolegiaty Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny, aby przebierając się w odpowiednie stroje postaci z tradycyjnych jasełek wzięły udział w tym orszaku. Nasi parafianie ubierają się w stroje koloru zielonego.
  4. Dziś w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy litery C + M + B oznaczające prośbę, by Chrystus pobłogosławił nasz dom. Po literach napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje.
  5. Dzisiaj o godzinie 19.00 w naszej kolegiacie odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi schola dziecięca z naszej parafii, schola dziecięca z parafii MB Częstochowskiej, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych- wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie, chór I LO im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie, chór parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach – Jeziorach, chór Miasta Garwolina, Orkiestra z Trąbek i Teatr Rękawiczka. Serdecznie zapraszamy!
  6. 13 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kółek Różańcowych naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na spotkanie do auli KLO.
  7. Trwa wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzają rodziny, niosąc Boże błogosławieństwo. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z naszej parafii:

7 stycznia 2019 poniedziałek: 15.30 Wiejska i  Konarskiego, Kołłątaja, Krasickiego,

8 stycznia 2019 wtorek15.30 Osiedle Targowa (Sikorskiego, Skilskiego, Kleeberga, Królickiego, Hubala, Puchalskiego, Bema, Hufca Orłów)

9 stycznia 2019 środa 15.30 Senatorska niska zabudowa, bloki nr 1, 5, 38, 40, Przechodnia

10 stycznia 2019 czwartek 9.00 Żabieniec

15.30 Polska, Krzywa, Narutowicza

11 stycznia 2019 piątek 15.30 Wyszyńskiego i Sienkiewicza, Budzeń, Jutrzenki, Lazurowa, Jana Pawła II i Młyńska

12 stycznia 2019 sobota 9.00 Al. Legionów niska zabudowa, Bl Wojskowy  i bloki RDP, (Al. Legionów 83 i 28, 28a, 30) oraz Wolna, Szkolna, Kuśnierska

15.30 Dobra, Stawki, Mokra

14 stycznia 2019 poniedziałek 15.30 Staszica, Modrzewskiego, Kościelna i Parkowa

1. Tydzień temu w naszej parafii zebrano do puszki 3393, 16 dla chorej Mai. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. W przyszłą niedzielę zapraszamy kombatantów na Mszę św. o godzinie 10.00.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00 jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej nr 1. Po występie będzie można wesprzeć Stowarzyszenie św. Franciszka dobrowolną ofiarą.
  4. Stowarzyszenie św. Franciszka włączając się w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni, będzie dziś odwiedzać nasze domu od godziny 15.00. uczniowie SP nr 1 kolędują w tym roku, by pomóc dzieciom z Rwandy i Buundi.
  5. 17 stycznia o godzinie 13.00 w przychodni lekarskiej przy ulicy Staszica 24 będą badania płatne USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi i echo serca.
  6. 19 stycznia (sobota) o godz. 9.00 spotkanie w auli KLO z dziećmi przygotowującymi się do I-ej Komunii św., natomiast w niedzielę, 20.01. po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami.
  7. W tym tygodniu Pan odwołałz naszej wspólnoty parafialnej: Annę Miętus, Wiesława Wysockiego, Halinę Mączkę, Mariana Nowickiego, Janinę Domańską i Stanisława Górkę. Wieczny odpoczynek…
Dodano: 07 Styczeń 2019
Gimnazjum NR 6 - Niedziela Uroczystość Objawienia Pańskiego