7 Niedziela zwykła

1. Gościmy dziś ks. Piotra Witkowicza, który przygotowuje się do posługi w parafii obrządku bizantyjsko słowiańskiej w Kostomłotach nad Bugiem. Przed wielu laty odbywał u nas praktykę diakońską. Dziś Ksiądz Piotr będzie głosił Słowo Boże i zbierze ofiary przed kościołem po Mszy świętej.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.00 zapraszamy na uroczyste odsłonięcie na Kolegiacie tablicy pamiątkowej, poświęconej tym, którzy wychowywali i uczyli dzieci i młodzież w Garwolinie w trudnym okresie okupacji - w tym harcerzy Roju "Orłów" Szarych Szeregów. W ten uroczysty sposób chcemy upamiętnić wyjątkowe Osoby, które pełniły w tym czasie funkcje hufcowych: phm. Marian JAWORSKI, hm. Maria ŚWITALSKA, Wanda BEKIERSKA, hm. Czesław CHYTROWSKI.
  3. Dzisiaj rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych, którzy mają zamiar zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Katechezy trwają od godziny 9.00 do 12.00 w auli KLO.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00.
  5. W czwartek zapraszamy na mszę św. o godzinie 12.00. na kartkach możemy pisać intencje. Msza św. odprawiana jest w intencjach wszystkich uczestników Eucharystii.
  6. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Koła Lektorów świeckich.
  7. 1 marca obchodzimy dzień pamięci żołnierzy wyklętych. Msza św. w ich intencji o godzinie 10.00. po Mszy św. program artystyczny przygotowany przez Starostwo Powiatowe.
  8. W sobotę o godzinie 10.00 spotkanie rad parafialnych w domu kultury z ks. bpem Ordynariuszem i dyrekcją duszpasterstwa diecezjalnego.
  9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W przyszłą niedzielę KSM w ramach „Tłustej niedzieli” będzie rozprowadzał słodkości, zbierając fundusze na swoją działalność.
  11. Za tydzień Niekanapowi będą rozprowadzać zdrapki adresowane dla każdego w ramach jałmużny wielkopostnej.
  12. W poniedziałek 4 marca w kaplicy w Głoskowie o godzinie 15.00 będzie Msza św. a o godzinie 16.00. Po Mszy św. akademia z okazji Dnia Kobiet na Sali gimnastycznej w szkole. Po akademii spotkanie przy ciastku i kawie. Zapraszamy wszystkie panie.
  13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugenia Michalik, Tadeusz Popiołek, Janina Wojtaś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  14. Na ulicy Staszica w kapliczce Matce Bożej została ucięta głowa. Dzisiaj przez cały dzień w intencji tego człowieka będziemy śpiewać suplikację.
Dodano: 25 Luty 2019
Gimnazjum NR 6 - 7 Niedziela zwykła