8 Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj KSM w ramach „Tłustej niedzieli” rozprowadza słodkości, zbierając fundusze na swoją działalność.
  3. Niekanapowi będą rozprowadzać zdrapki adresowane dla każdego w ramach jałmużny wielkopostnej.
  4. Od poniedziałku do środy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Znajdźmy czas, aby poprzez adorację oraz udział w nabożeństwach okazać naszą wdzięczność Panu Jezusowi za Jego obecność pośród nas. Msze św. z kazaniami przez trzy dni o tych samych godz. 6.30; 8.00; 10.00; 18.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Jan Babik kanclerz Kurii siedleckiej.
  5. W nadchodzącym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczniemy okres WIELKIEGO POSTU. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową zgodnie z prawem kanonicznym obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
  6. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pomyślmy o naszych wielkopostnych postanowieniach, o pojednaniu z naszymi bliźnimi oraz z Bogiem w Sakramencie Pokuty. Zachęcamy również do podjęcia osobistego zobowiązania do regularnej lektury Pisma Świętego. Wielki Post jest czasem, w którym katolik powstrzymuje się od udziału w zabawach tanecznych.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny. DROGA KRZYŻOWA w naszej świątyni odprawiana będzie dla dzieci w środy o godz. 16.00, a dla dorosłych i młodzieży w każdy piątek o godz. 16.30. Dodatkowa Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 20.00 prowadzona przez wychowanków ks. Józefa Szajdy. Droga Krzyżowa śpiewana tradycyjnie w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. już bez kazania. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne rodziców, dzieci i młodzież a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. W zakrystii jest grafik prowadzących Drogę Krzyżową w piątki. Grupy modlitewne i stowarzyszenia prosimy o wpisanie się.
  8. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza Krwi Chrystusa z Ożarowa. Po każdej Mszy św. zapraszamy zainteresowanych wspólnotą i jej działalnością -do salki nad garażami.
  9. 16 marca Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim. Zapisy w zakrystii.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Zalewski i Andrzej Rychlica, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dodano: 03 Marzec 2019
Gimnazjum NR 6 - 8 Niedziela zwykła