Niedziela Palmowa

 1. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.

O godzinie 19.00. Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wyruszamy z parafii MB Częstochowskiej do naszej kolegiaty. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

 1. W poniedziałek i wtorek na godz. 11.00 zapraszamy młodzież szkolną na rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Szypulski egzorcysta diecezjalny.
 2. Serdecznie zapraszamy na wielkowtorkowy koncert poezji śpiewanej „WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ”, który odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w CSiK w Garwolinie w sali kina Wilga. Występ Jarosława Chojnackiego poprzedzi recital w wykonaniu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Plakaty znajdziemy na zewnątrz kościoła oraz w ogłoszeniach miejskich.
 3. W parafii MB Częstochowskiej we wtorek odbędzie się spotkanie dla mężczyzn „Męska wspólna sprawa czyli Wiara”. Początek o godzinie 19.00
 4. Zachęcamy do wsparcia dzieł charytatywnych prowadzonych przezCaritas Diecezji Siedleckiej poprzez zakup „Baranków Paschalnych”, które przed kościołem rozprowadza Akcja Katolicka.
 5. Paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii będą wydawane w Punkcie Charytatywnym w najbliższy wtorek i środę w godz. od 13.00 do 16.00. W innym czasie paczki nie będą wydawane.
 6. W środę podczas Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Polecajmy w modlitwach kandydatów do bierzmowania, aby jak najgodniej przyjęli ten sakrament. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.
 7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko do środy włącznie.
 8. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
 9. W WIELKI CZWARTEK we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław języku tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja do godz. 23.00. Droga Krzyżowa Rzymska o godz. 21.00.   
 10. W Wielki Czwartekzapraszamy do kościoła na godzinę 16.00 dziewczynki klas III i IV na próbę sypania kwiatków podczas procesji.
 11. WIELKI PIĄTEK - dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Obowiązuje wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych oraz post ścisły czyli jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Do postu zachęcamy również w Wielką Sobotę, aż do wieczornej liturgii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania od godz. 7.00 do wieczornej liturgii. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pana Jezusa. Adoracja przy grobie Jezusa do godziny 23.00.W Wielki Piątek o godz. 15.00 pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Droga Krzyżowa Rzymska o godz. 21.00.

WIELKA SOBOTA upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani. W liturgii nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. O godz. 8.00 liturgiczna modlitwa Jutrzni i Godziny Czytań. Zapraszamy do adoracji wszystkich, a szczególnie Straż Pożarną, Kółka Różańcowe, Służbę Liturgiczną, wszystkie wspólnoty naszej parafii a także młodzież i dzieci. Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną.  Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przez całą noc.

 1. W tym dniu odbywa się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego na liturgię przynosimy świece.
 2. Poświęcenie pokarmów w kościele w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 14.00  (co godzinę). Poświęcenie pokarmów w wioskach od godz. 9.00:
 • 1 ks. - Niecieplin, Łętów, Głosków,Dudka,
 • 2 ks. - Zawady, Leszczyny, Kol. Unin.
 • 3 ks. - Żabieniec, Puznów Nowy, Stary, Jagodne,
 • 4 ks. -Lucin, Natalia, Czyszkówek

13 ) SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę na każdej Mszy św.,  w czwartek i piątek jedna godzina przed wieczorną liturgią, a w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów. 

 1. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rezurekcja o godz. 6.00. Zapraszamy do licznego udziału, dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów.  Następne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 10.00, 12.00 i 18.00.
 2. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocy jak w niedzielę - nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Nasz Parafianin pan Hubert Zadrożny z Kol. Unin na mocy posłania ks. Biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy został szafarzem nadzwyczajnym Komunii św. Będzie sprawował funkcję, udzielając Komunii św. wiernym w naszym kościele.
 4.  Na kwiaty do grobu Pańskiego zostały złożone ofiary:

KRK z Natalii zel. Elżbieta Wielgosz 150, KRK z Natalii ze. Jolanta Kalinowska 100,

KRK ze Starego Puznowa zel. Katarzyna Szczepaniak 150, KRK z Dudki zel. Janakowska 100, Bezimienna 5x 100, 50, 80, 50, KRK z Jagodnego zel. Łubian Celina 150, Nowicki Edward z Garwolina 100, KRK Lucin Natalia zel. Helena Szczęsna 100; KRM z Lucina Natalii zel. Marian Sowa 200; KRK zel Janina Zając 200; KRK z Jagodnego zel. Kałaska Halina 150; KRM z Zawad zel. Marcin Trzpil 200; KRK z Leszczyn zel. Mucha Jadwiga 150; KRK z Kol Unin zel. Maria Gora 150; KRK z Kolonii Unin 150, KRK z Jagodnego zel. Hanna Góźdż 100; Wsólnota Krwi Chrystusa 150; KRK Garwolin zel Szarek Janina 200; KRK św. Anny zel. Halina Mikulska 100; KRK Stary Puznów zel. Bożena Góźdź 150. KRM św. Józefa z ul. Polskiej zel. Grzegorz Wierzbicki 200

Serdeczne Bóg zapłać.

 1. W bieżącym numerze Echa Katolickiego przeczytamy: Jak dziś bronić krzyża; o włoskim stygmatyku, który w każdy Wielki Piątek współcierpi ze Zbawicielem; kiedy katolik rozpoczyna świętowanie Wielkanocy. Zapraszamy do lektury.
 2. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Alicję Płukarską i Janinę Hyżyńską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek…
<<< Powrót
Dodano: 14 Kwiecień 2019
Gimnazjum NR 6 - Niedziela Palmowa
Odwiedzin: 123845