Niedziela Miłosierdzia

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.Kto dziś, będąc w stanie łaski uświęcającej, przystąpi do Komunii św., może uzyskać odpuszczenie kar doczesnych za grzechy.
  2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas diecezji siedleckiej.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców i kandydatów do bierzmowania – uczniów klas VII na Mszę św. o godzinie 8.00.
  5. W środęrozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00; a w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy piękny katolicki polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
  6. W środę(1 maja) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. w naszym kościele jak w dni powszednie.
  7. W Czwartek (2 maja) Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.
  8. W piątek3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to zarazem rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.w intencji Ojczyzny w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 10.00. Msze św. w naszej świątyni według porządku niedzielnego, oprócz Mszy św. o godz. 16.30.
  9. 3 maja zwyczajem lat poprzednich na placu przed kościołem oraz na placu parafialnym kapłani będą błogosławić kierowców i  święcić pojazdy.
  10. W sobotę  wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. W tym dniu modlimy się w ich intencji, prosząc o bezpieczeństwo w tej ofiarnej służbie i obronę przed pożarami.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo majowe i do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.
  12. Na naszym cmentarzu zostało zniszczonych 27 przęseł. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi i informowanie policji, kiedy zauważymy taki akt wandalizmu. Módlmy się również o nawrócenie dla ludzi, którzy nie potrafią uszanować miejsca spoczynku swoich zmarłych.
  13. 02 maja o 17.30 zapraszamy na Mszę św. w 225 r. insurekcji kościuszkowskiej. Zapraszamy parafian z flagami, by uczcić i oddać hołd tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.
  14. Poświęcenie pól w piątek 3 maja o godzinie 14.00

- Kolonia Unin

- Jagodne

- Puznów

5 maja niedziela

- Żabieniec

- Lucin – Natalia

- Niecieplin

1. Miasto Garwolin organizuje bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Badania w dniu 6 i 7 maja od 9.00 do 17.00 na parkingu przy „Garwolance” ul. Olimpijska 2. Zapisy telefoniczne. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Przybysz.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 28 Kwiecień 2019
Gimnazjum NR 6 - Niedziela Miłosierdzia