3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godzinie 10.00 adoracja  Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  2. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00; a w niedziele i święta o godz. 17.30. Pielęgnujmy piękny katolicki polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  4. W najbliższy wtorek i czwartek w kościele o godzinie 16.00 odbędzie się próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią.
  5. W środę uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika.
  6. Zapraszamy serdecznie na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 12 maja br., w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, pod hasłem: „Małżeństwo bez lęku”. Tematyka jego dotyczyć będzie wzajemnych relacji w małżeństwie w świetle Ewangelii, a także zadań rodziców w misji przekazu wiary. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.
  7. W następną niedzielę o godz. 9.30 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest według dyrektyw ks. Bpa Ordynariusza na WSD naszej diecezji.
  9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.00 modlimy się za strażaków. Będziemy dziękować Bogu za ich pracę i poświęcenia w ratowaniu życia i mienia ludzkiego oraz prosić o błogosławieństwo.
  10. W przyszłą sobotę dzieci komunijne mają spotkanie w salce o godzinie 9.00.
  11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka dla pogorzelców państwa Moniki i Marcina Grążków. Pochodzą z naszej parafii: z Dudki i Leszczyn i od krótkiego czasu mieszkająw Sulbin. Okażmy chrześcijańską solidarność i wesprzyjmy ich w potrzebie.
  12. Msza Święta polowa z okazji Święta 1. Pułku Strzelców Konnych, zostanie odprawiona w niedzielę  12 maja o godzinie 14.00 na terenie OSP Leszczyny w Garwolinie przy ul. Sławińskiej.
  13. Poświęcenie pól w Czyszkówku i Zawadach w niedzielę o godzinie 14.00.
  14. Organizujemy wyjazd na Lednicę 1.06. Koszt 90 zł, bliższe informacje w zakrystii.
  15. Ruch Focolari, Starosta Garwoliński, Wójt Gminy Wilga wraz z pozostałymi organizatorami zapraszają 18 maja do ośrodka ruchu Focolare w Trzciance na święto Rodziny. Szczegóły bogatego programu znajdziemy na plakacie w gablotce.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Katolickiego Echa.
  17. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stefan Krogulec, Władysław Piętka, Anna Rękawek i Kujda Irena której pg odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 06 Maj 2019
Gimnazjum NR 6 - 3 Niedziela Wielkanocna