4 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj  o godz. 9.30 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest według dyrektyw ks. Bpa Ordynariusza na WSD naszej diecezji.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 10.00 modlimy się za strażaków. Będziemy dziękować Bogu za ich pracę i poświęcenia w ratowaniu życia i mienia ludzkiego oraz prosić o błogosławieństwo.
  4. Msza Święta polowa z okazji Święta 1. Pułku Strzelców Konnych, zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 14.00 na terenie OSP Leszczyny w Garwolinie przy ul. Sławińskiej.
  5. W czwartek (16 maja) święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten święty patron będzie orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  6. Organizujemy wyjazd na Lednicę 01.06. Koszt 90 zł, bliższe informacje w zakrystii.
  7. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wyjazd do Częstochowy na odpust Matki i Królowej przenajświętszej Krwi. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  8. Ruch Focolari, Starosta Garwoliński, Wójt Gminy Wilga wraz z pozostałymi organizatorami zapraszają 18 maja do ośrodka ruchu Focolare w Trzciance na święto Rodziny. Szczegóły bogatego programu znajdziemy na plakacie w gablotce.
  9. Bp siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza wszystkie panie na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 26 maja br., pod hasłem: „Kobieta urzekająca”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie miejsca kobiety-katoliczki we współczesnym świecie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: matki wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię.
  10. Dzisiaj po Mszy świętej odśpiewamy suplikację, prosząc Pana Boga o deszcz i przepraszając za profanacje świętych symboli wiary w naszej Ojczyźnie.
  11. Poświęcenia pól w przyszłą niedzielę Leszczyny o godz. 14.00:
  12. Ks. proboszcz z parafii Horodyszcze ks. Andrzej Głasek wygłosi w przyszłą niedzielę Słowo Boże i zbierze ofiary przed kościołem na remont swojej parafialnej świątyni.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 młodzież zatańczy na placu przed kościołem dla Jana Pawła II.
  14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Irena Kujda, Andrzej Meszyński, Zdzisława Jończyk i Wojciech Rękawek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dodano: 12 Maj 2019
Gimnazjum NR 6 - 4 Niedziela Wielkanocna