6 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  2. Dziś (26. 05.) rozpoczyna się kolejny cykl katechez dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Katechezy prowadzone są w auli KLO i trwają od godz. 9.00 do 13.00. Zapraszamy.
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na katechezę oraz sprawdzenie wiadomości z pacierza i nabożeństw: środa 16.00 SP nr 1 klasa 7A i 7B; czwartek SP nr 1 klasa 7C. Piątek godzina 16.00 SP nr 2. Obecność obowiązkowa.W przyszłą niedzielę kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godzinie 8.00. będzie rozdanie indeksów.
  4. W piątek o 19.30 rozpoczynamy Nowennę przed niedzielą zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia do zapisywania sięw zakrystii. Chcemy, by wszystkie grupy miały możliwość poprowadzenia modlitewnego czuwania.Na nowennę zapraszamy szczególnie rodziców kandydatów do bierzmowania.
  5. W piątek po mszy św. wieczorowej spotkanie Koła Lektorów Świeckich.
  6. Wyjazd na Lednicę w piątek o godzinie 23.00.
  7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
  8. W sobotę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczorowej, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele i święta o godz. 17.30.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Wiesława Mućka, dyrektora szkoły katolickiej w Białej Podlaskiej – naszego byłego wikariusza. Ks. Wiesław wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał przed kościołem do puszek ofiary na rozbudowę tamtejszej szkoły.
  10. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Sakrament Chrztu jest udzielany w naszej parafii w II i IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00. Do Sakramentu chrztu św. rodzice i chrzestni powinni się odpowiednio przygotować. W tym celu organizowany jest cykl katechez dla rodziców i chrzestnych. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa rodzice i chrzestni W czerwcu odbędzie się ostatni cykl katechez chrzcielnych. Nowy cykl rozpoczniemy dopiero we wrześniu. Osoby, które nie brały udziału w katechezach a planują chrzest podczas wakacji (bądź też będą chrzestnymi zarówno w parafii, jak i poza), prosimy, aby o tym pamiętały!
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Katolickiego Echa.
  13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Ewa Kalinowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Dodano: 26 Maj 2019
Gimnazjum NR 6 - 6 Niedziela Wielkanocna