Uroczystość Trójcy Świętej

1. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie czerwcowymzapraszamy dziewczynki klas III i IV na próbę sypania kwiatów.
  2. W czwartek, 20 czerwca, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W Boże Ciało Msze Święte w naszym kościele: 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy w Głoskowie o godz. 8.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy: Wspólnotę Neokatechumenalną, strażaków, harcerzy i rzemieślników. Zachęcamy także do udziału w Mszy św. i procesji eucharystycznej w czasie oktawy Bożego Ciała.
  3. Również w czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 10.00. rocznica Komunii dzieci klas IV.Spowiedź dla dzieci i rodziców podczas każdej Mszy św. w tygodniu.
  4. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Koła Lektorów świeckich.
  5. Tradycyjnie, jak co roku organizujemy wyjazd na odpust chorych w Kodniu 2 lipca. Zapisy w zakrystii.
  6. W tym tygodniu Pan odwołał do wieczności: Irenę Winiarek, Mariana Gadoś, Marię Rusak-(pg.w poniedziałek), Amalię Przysowa (pg.w poniedziałek) i Jerzego Obłoza (pg. we wtorek).                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
Dodano: 18 Czerwiec 2019