12 Niedziela zwykła

1. Dziś o godzinie 18.00 Msza św. w intencji wspólnoty św. Ojca Pio.
  2. Jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne poświęcenie wianków na Mszy św. wieczorowej.
  4. W czwartek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ.
  6. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 10.00. Można uzyskać odpust zupełny za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  7. 29 czerwca ks. Bp Piotr Sawczuk obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.W tym dniu imieniny obchodzi także nasz prefekt ks. Piotr Mazurek. Składamy mu już dziś najserdeczniejsze życzenia: radości, Bożego bł. w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym.
  8. Z dniem 30 czerwca 2019r. kończy posługę Proboszcza w naszej Wspólnocie Parafialnej i przechodzi na emeryturę Ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Ks. Prałat nadal będzie mieszkał w naszej Parafii i posługiwał w miarę sił. Z całego serca dziękujemy za Jego posługę.  Polecajmy Go w naszych modlitwach. Niech   Bóg obdarza Go potrzebnymi łaskami i zdrowiem.
  9. Również z dniem 30 czerwca ks. Grzegorz Gładysz kończy posługę wikariusza w naszej parafii, a od 1 lipca będzie pełnił posługę wikariusze w Parafii Parysów. Z całego serca dziękujemy ks. Grzegorzowi za 6 lat pracy w naszej parafii. Niech Bóg hojnie Mu błogosławi i dodaje sił do pełnienia nowych zadań i obowiązków.
  10. Zgodnie z wolą Ks. Biskupa, z dniem 1 lipca posługę Proboszcza w naszej Parafii zacznie pełnić Ks. Stanisław Szymuś – dotychczasowy Proboszcz Parafii Mokobody. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzył potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej. Niech Pan Bóg mu błogosławi a Maryja zawsze otacza płaszczem swojej opieki.
  11. Tradycyjnie, jak co roku organizujemy wyjazd na odpust chorych w Kodniu 2 lipca. Zapisy w zakrystii do środy.
  12. Informujemy, że w okresie wakacyjnym, a więc od jutra zmienia się porządek odprawiania Mszy świętych – w dni powszednie zapraszamy na Eucharystię o godz. 6.30; 8.00 i 17.30, a w niedziele 6.30; 8.00; 10.00; 12.00; 18.00 i 20.00.
  13. Z prasy katolickiej polecamy „Echo Katolickie”. W bieżącym numerze m.in. możemy zobaczyć zdjęcia wczoraj wyświeconych kapłanów.
  14. W tym tygodniu Pan odwołał do wieczności: Sławomira Wrzesińskiego, Ryszarda Maszkiewicza, Feliksa Migas, Władysławę Wielgosz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
Dodano: 23 Czerwiec 2019
Gimnazjum NR 6 - 12 Niedziela zwykła