13 Niedziela zwykła

1. Również z dniem 30 czerwca ks. Grzegorz Gładysz kończy posługę wikariusza w naszej parafii, a od 1 lipca będzie pełnił posługę wikariusze w Parafii Parysów. Z całego serca dziękujemy ks. Grzegorzowi za 6 lat pracy w naszej parafii. Niech Bóg hojnie Mu błogosławi i dodaje sił do pełnienia nowych zadań i obowiązków.
  2. Zgodnie z wolą Ks. Biskupa, z dniem 1 lipca posługę Proboszcza w naszej Parafii zacznie pełnić ks. Stanisław Szymuś – dotychczasowy Proboszcz Parafii Mokobody. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzył potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej. Niech Pan Bóg mu błogosławi a Maryja zawsze otacza płaszczem swojej opieki.
  3. Z dniem 01 lipca posługę wikariusza w naszej parafii rozpocznie ks. Michał Wawerski. Ks. Michał pracował 5 lat w Miedzyrzecu Podlaskim w parafii św. Mikołaja. Otoczmy ks. Michała życzliwością i modlitwą na posługę w naszej parafii.
  4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnymzmienia się porządek odprawiania Mszy świętych – w dni powszednie zapraszamy na Eucharystię o godz. 6.30; 8.00 i 17.30, a w niedziele 6.30; 8.00; 10.00; 12.00; 18.00 i 20.00.
  5. Jutro rozpoczniemy miesiąc lipiec, poświęcony szczególnej czci Krwi Chrystusa. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza przez cały miesiąc na krótką modlitwę ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa po Mszy św. o godzinie 8.00.
  6. We wtorek (2 lipca) obchodzony będzie w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Diecezjalny Dzień Chorych. Wyjazd pielgrzymów autokarem z naszej parafii o godz. 7.00 z parkingu przed Kościołem.
  7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 a w pierwszy piątek miesiąca na dodatkową Mszę św. o godzinie 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 8.00.
  8. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godzinie 10.00.
  9. 10 lipca do godziny 9.00 będzie można oddać niepotrzebny i zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka sprzętu na placu przy plebanii.
  10. W tym tygodniu Pan odwołał do wieczności: Hannę Kosicką, Zdzisława Kowalskiego, Elżbietę Kurowską-Gładysz, Lidię Struzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Dodano: 01 Lipiec 2019
Gimnazjum NR 6 - 13 Niedziela zwykła