Kanoniczne objęcie parafii

Z dniem 1 lipca posługę Proboszcza i Dziekana w naszej Parafii rozpoczął ks. Stanisław Szymuś. Uroczystego aktu przekazania parafii dokonał w imieniu ks. Bpa Ordynariusza ksiądz dziekan dekanatu osieckiego ks. Krzysztof Samsel. Po odczytaniu dekretu ks. Bpa ordynariusza Kazimierza Gurdy, ks. Dziekan Krzysztof Samsel przekazał naszemu proboszczowi klucze do kościoła. Ten symboliczny rytuał połączony był ze słowami: „Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, wśród was będzie sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go otwartym sercem.” Po kanonicznym wprowadzeniu ksiądz Dziekan Stanisław Szymuś został ciepło przywitany przez władze państwowe, samorządowe, miejskie, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież. Wraz z ks. prałatem seniorem Ryszardem Andruszczakiem i ks. dziekanem Krzysztofem Samselem nasz ks. proboszcz odprawił pierwszą Mszę św. w iintencji garwolińskich parafian. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej a Maryja zawsze otaczała go płaszczem swojej opieki.

Dodano: 07 Lipiec 2019